زیرصد سنجش

زیست شناسی را چگونه بخوانیم؟ 

زیست-را-چگونه-بخوانیم

زیست را چگونه بخوانیم تا در کنکور درصد قابل قبولی به دست آوریم؟

زیست شناسی به عنوان یکی از مهم‌ترین دروس رشته تجربی به شمار می‌رود که همواره برای کنکور نگاه ویژه ای به آن می شود. اهمیت درس زیست شناسی به شکلی است که درصد بسیار زیادی از داوطلبانی که در رتبه‌های بالای کنکور قرار دارند، نگاه ویژه‌ای به این درس داشته و آن را به عنوان یکی از تاثیرگذارترین دروس در قبولی خود می‌دانند. با این حال بسیاری از دانش آموزان همواره به دنبال این هستند که زیست شناسی را چگونه بخوانیم تا در کنکور درصد قابل قبولی به دست آوریم؟ همانگونه که می‌دانید برای خواندن هر درس از روش های مختلفی استفاده می شود. آگاهی شما از نحوه خواندن زیست برای کنکور به بهترین شکل می‌تواند کمک کند تا بتوانید خود را مهیای حضور در آزمون و کنکور کنید. امروزه تکنیک های مختلفی برای خواندن درس زیست شناسی جهت حضور در کنکور ارائه می شود. میزان آشنایی شما از منابع معتبر و همچنین روش های صحیح خواندن زیست برای کنکور می تواند کمک کند تا به خوبی خود را مهیای حضور در این عرصه کنید.

 زیست را برای کنکور چگونه بخوانید؟

بدون شک هر رشته تحصیلی از دروس اختصاصی و مهمی برخوردار است. در رشته تجربی نیز داوطلبان کنکور درس زیست شناسی را به عنوان یکی از مهم‌ترین دروس محسوب می کنند، چرا که این درس بالاترین ضریب را در میان درس های موجود در رشته علوم تجربی دارد. به همین علت شما باید نگاه ویژه ای به درس زیست شناسی داشته و برای خواندن درس مذکور از بهترین روش استفاده کنید. این که تاکید می شود شما برای حضور در کنکور درس زیست شناسی را با نگاه ویژه ‌ای دنبال کنید، با توجه به درصد قبولی داوطلبان و نسبت ضریب آن بیان می شود. بسیاری از اساتید این حوزه تاکید می کنند که شما چنانچه قصد آماده کردن خود برای حضور در کنکور را دارید باید حداقل ۲۵ درصد در هفته از میزان زمان مطالعه خود را به درس زیست شناسی اختصاص دهید.

د رهمین رابطه بخوانید: بودجه بندی زیست در کنکور

  بدون شک منابع مطالعاتی مختلفی امروزه در دسترس شما قرار دارند. شما باید با آگاهی کامل از منابع مطالعاتی بتوانید جهت بهبود کیفیت کاری خود بهترین گزینه را انتخاب نمایید. با این حال همواره کتاب های درسی به عنوان منابع اطلاعاتی موثق و موثر می توانند تاثیر بسزایی در بالا بردن آمادگی شما داشته باشند. شما می توانید از خط به خط کلمات موجود در کتاب درسی خود استفاده کرده و مطالعه دقیقی بر روی آن داشته باشید. توصیه ما به شما این است که برای موفقیت هرچه بیشتر در این درس، همزمان با مطالعه ی کتاب درسی، نکات مهم کنکوری را در خط به خط کتاب مشخص کنید که این مورد در پکیج آموزشی درس زیست شناسی زیرصد سنجش لحاظ شده است و در حین تدریس هر محبث نکات مهم تستی و تفسیر تصاویر ه طور کامل آموزش داده شده است.

اگر به دنبال یافتن پاسخ این سوال که زیست را برای کنکور چگونه بخوانم، هستید:

باید در گام بعدی اقدام به خلاصه نویسی کتاب زیست شناسی کنید. همانگونه که می دانید نحوه خواندن و خلاصه نویسی کتاب های زیست شناسی با کتاب هایی مانند فیزیک و ریاضی تفاوت خواهد داشت. این درس شباهت زیادی به درس شیمی دارد و شما برای خلاصه نویسی باید به این نکته توجه کنید که در گام بعدی مطالعه یک شمای کلی از خلاصه ای که نوشته اید در ذهن خود داشته و آن را به شکل نموداری پیاده نمایید. سعی کنید هر لحظه که در حال خواندن و یا تست زدن هستید نکات مهم را در گوشه ای یادداشت کرده و پس از پایان فصل یا کل کتاب بتوانید نکات را مرور نمایید. شما با یک بار خواندن کتاب زیست شناسی نمی‌توانید خود را به طور کامل مهیای حضور در کنکور کنید. سعی کنید خلاصه ای که شما جمع آوری کرده اید را به صورت مکرر در برنامه روزانه خود مورد مرور قرار داده و بتوانید نکات کلیدی را بازبینی کنید. این عمل موجب می شود که شما به هم به ذهن خود استراحت دهید و هم موضوعات نوشته شده را بتوانید در ذهن خود تثبیت نمایید.

میزان مرور دروس زیست شناسی و بخش های مختلف آن باید به گونه ای باشد:

که شما تسلط کافی بر موضوعات و مباحث مختلف داشته باشید و چشم بسته بتوانید مطالب موجود را در کتاب بیابید. بسیاری از دانش‌آموزان و داوطلبان از این نکته گلایه دارند که با وجود خواندن بسیار زیاد درس زیست شناسی نمی توانند درصد بالایی را در آزمون کسب کنند. بدون شک مشکل این دسته از عزیزان به عدم خواندن عمیق و مفهومی کتاب بر می‌گردد. شما باید جهت رسیدن به موفقیت در درس زیست شناسی و کسب درصد بالا از این درس مطالب را به صورت مفهومی و عمیق بخوانید. منظور از خواندن عمیق و مفهومی این است که شما با دقت بسیار بالا جملات را خوانده و بتوانید کلمات کلیدی موجود را پیدا کنید. بدون شک خواندن عمیق و مفهومی به شما کمک می کند تا بتوانید مطالب موجود را تجزیه و تحلیل کرده و به هنگام نیاز از آن ها بهره ببرید. با توجه به اینکه سوالات موجود در کنکور معمولاً به صورت ترکیبی از کتاب های زیست شناسی انتخاب می شوند، این نکته را می طلبد که شما به تمام نکات ارائه شده در کتاب های زیست شناسی اهمیت دهید. به همین علت اساتید و مشاوره های حوزه تحصیلی همواره تاکید می‌کنند که شما هیچ کدام از مطالب دروس زیست شناسی را حذف نکرده و باید خط به خط کتاب های موجود را بررسی نمایید. به هیچ عنوان پیش خوانی و مرور قبل از شروع کلاس را فراموش نکنید. نکته ای که بسیاری از دانش‌آموزان و داوطلبان به آن اهمیت نمی دهند بررسی شکل های کتاب درسی زیست شناسی است. نکات کلیدی برداشت شده را در کنار شکل ها قرار دهید.

سخن پایانی

هر رشته ای دروس اختصاصی خواهد داشت بدون شک آمادگی کامل شما و آگاهی از مطالب گفته شده در دروس مذکور می تواند درصد قبولی شما در رتبه‌های بالای کنکور را تضمین نماید. درس زیست شناسی به عنوان یکی از مهم‌ترین دروس در رشته تجربی همواره مورد توجه داوطلبان قرار می گیرد. ما در این مطلب به خوبی برای شما پاسخ سوال زیست را برای کنکور چگونه بخوانم را ارائه داده ایم. اگر می خواهید رتبه خوبی در آزمون‌ها و کنکور سراسری کسب کنید، توصیه می‌کنیم از راهنمایی مشاوران ما کمک بگیرید.

پکیج آموزشی زیست شناسی دهم

 

بسته آموزشی زیست شناسی یازدهم

 

بسته آموزشی زیست شناسی دوازدهم

 

پکیج آموزشی کنکور زیست

بیشتر بخوانید: سه گام تا موفقیت در کنکور

این نوشته را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

دیگر مطالب
معرفی پکیج های آموزشی کنکور

پکیج های آموزشی کنکور

پکیج های آموزشی کنکور در گام اول باید جامع و فراگیر باشد. یعنی تمامی سرفصل های مرتبط با کنکور و دروس اصلی امتحانات نهایی پوشش دهد.
ترمیم معدل

همه چیز درباره ترمیم معدل

تاثیرگذاری سوابق تحصیلی بر کنکور سراسری، یکی از دغدغه های اصلی دانش آموزان پایه دوازدهم یا افراد پشت کنکوری است. نمراتی که دانش آموزان در امتحانات پایانی دوره دوم متوسطه کسب می کنند، به صورت مستقیم در نتیجه کنکور آن ها تاثیرگذار است.
انتخاب رشته تضمینی

انتخاب رشته تضمینی

انتخاب رشته تضمینی شعار اصلی بازار داغ این روزهای کنکور سراسری است. اما آیا واقعا انتخاب رشته تضمینی وجود دارد؟
موثر درس بخوانیم

موثر درس بخوانیم

زیاد درس خواندن همیشه نتیجه نمی دهد، اصل بر این است که موثر درس بخوانیم.
بررسی-کارنامه-کنکور

بررسی کارنامه کنکور سراسری شامل چه اطلاعاتی می شود؟

بررسی کارنامه کنکور سراسری و آگاهی از اینکه موارد مندرج در کارنامه چه اطلاعاتی در اختیار ما می گذارد، گام اول در رسیدن به یک انتخاب رشته اصولی و نتیجه بخش است.
هفت گام اساسی تا موفقیت

هفت گام اساسی تا موفقیت

کنکور سراسری، مسیری پر پیچ و خم است که تمامی دانش‌آموزان در سه سال انتهایی دبیرستان با آن رو به رو خواهند شد. اگر شما هم از آن دست دانش آموزانی هستید که موفقیت و رسیدن به جایگاه های شغلی و مالی خود را در گرو دانشگاه و تحصیل در دانشگاه های مشهور می دانید، برای رسیدن به این خواسته ها باید بتوانید از پس این مشکلات بربیایید.
زیرصد سنجش
0
YOUR CART
  • No products in the cart.