زیرصد سنجش

تکنیک های حل تست ریاضی در کنکور

تکنیک های حل تست ریاضی کنکور

ریاضی در تمامی گروه های آزمایشی یکی از دروس بسیار تاثیرگذار می باشد، به همین دلیل اطلاع از اصول و تکنیک های حل تست ریاضی در کنکور یکی از ضروری ترین موارد به نظر می رسد. در این زنگ مشاوره زیر 100 سنجش به بررسی شیوه های برتر حل تست ریاضی در کنکور می پردازیم.

بهترین تکنیک های حل تست ریاضی کنکور

به عنوان یک داوطلب کنکور، تلاش تلاش برای کسب رتبه خوب یکی از اصلی ترین وظایف شماست. همانطور که پیش تر گفته شد، ریاضی یکی از مهم ترین و تاثیرگذارترین دروس در کسب نتیجه دلخواه در کنکور به حساب می آید. بنابراین داشتن دانش کافی و مهارت بالا برای درصد بالا در کنکور در این درس الزامی است.

از سوی دیگر، اغلب دانش آموزان از ریاضی و حل مسائل آن فراری هستند و گمان می کنند کسب نمره خوب و درصد بالا در این درس غیرممکن است. ما در این نوشته به شما نشان می دهیم که این تفکر اشتباهی است که به دلیل آموزش ناصحیح در دانش آموزان شکل گرفته است.

در ادامه این نوشته به بررسی ۱۲ تکنیک طلایی نفرات برتر کنکور که شامل شیوه مطالعه و ترفندهای ساده حل تست های ریاضی می شود، برای شما ارائه می نماییم.

 • مطالعه دقیق متن درس

تنوع منابع درسی کنکور سراسری به صورت آموزشی و کمک آموزشی به نسبت زیاد است. مشاوران آموزشی در رابطه با انتخاب منابع آموزشی کنکور، اتفاق نظر دارند که کتب درسی دبیرستان به عنوان اصلی ترین منبع باید برای مطالعه دانش آموز در نظر گرفته شود.

بنابراین پس از تدریس دبیر حتما در همان روز مطالب تدریس شده را به خوبی مطالعه کنید و تست های مربوط به آن مبحث را حتما بزنید تا نسبت به آن مبحث به تسلط برسید.

 • مباحث ریاضی رو تفکیک نکنید

ریاضی تنها درسی است که از اول ابتدایی تا هر مقطعی که ادامه دهید، مباحث مرتبط و وابسته به هم دارد. بنابراین برای مطالعه ریاضی، مطالب را از یکدیگر تفکیک نکنید. مباحث ریاضی را به صورت پیوسته بخوانید و از حذف مطالب خودداری نمایید.

 • فرمول ها رو تمرین کنید

یکی از مشکلاتی که داوطلبان در رابطه با تکنیک های تست زنی کنکور ریاضی دارند، حجم زیاد فرمول ها و مشکل در حفظ کردن آنهاست. برای تسلط بر این فرمول ها، لازم است هر بار که فرمول ها را می خانید همزمان مسائل تشریحی مرتبط با آن را حل کنید. فرمول ها با تکرار و مرور قطعا ملکه ذهنتان خواهند شد.

 • زمان بندی حل تست را بر مبنای فرصت حل تست ریاضی در کنکور تنظیم کنید

شاید در ابتدای امر سرعت حل تستشما در درس ریاضی پایین باشد؛ اما با تکرار و تمرین و حل تست زیاد قطعا سرعت شما در حل مسائل بالا می رود. از ابتدای کار حتما زمان را ثبت کنید، قطعا با گذشت زمان دیدن پیشرفت در سرعت حل تست شما را شگفت زده خواهد کرد

 • از منابع آموزشی و تستی مناسب استفاده کنید

انتخاب منبع بسیار مهم است. از پکیج ریاضیات کنکور تجربی و رشته ریاضی استفاده کنید که هم تدریس ریاضی کنکور را به صورت تشریحی و مفهومی داشته باشد و هم نکات تستی و تکنیک های حل تست را آموزش دهد.

 • تحلیل سوالات مهم ترین روش های تست زنی ریاضی رتبه های برتر

یک نکته بسیار مهم در رابطه با افزایش سرعت تست زنی کنکور این است که سوالات را بعد از اینکه جواب دادید تحلیل کنید. گاهی اوقات ممکن است شما به جواب درست هم رسیده باشید، اما فرمولی که استفاده کردید، تکنیک حل ساده تست نباشد و شاید با استفاده از این شیوه در تنظیم زمان در جلسه کنکور دچار مشکل شوید. همچنین با این روش شما می توانید ببینید که اگر به اشتباه پاسخ دادید دلیلش چی بوده؟ با کمک این روش از بروز اشتباه در زمان جلسه کنکور جلوگیری کردید.

 • زمان را تنظیم کنید

برای همه داوطلبان کنکور در هر رشته ای، پاسخ به سوالات درس ریاضی نیازمند تخصیص زمان است. بیشترین مشکل به وجود آمده در رابطه با کمبود زمان به دو عمل مربوط میشود: 1.عدم استفاده از تکنیک حل ساده تست های ریاضی 2. عدم تمرین کافی.

زیاد تمرین کنید و زیاد تست بزنید. راهی جز این ندارید.

 • در کنکورهای آزمایشی شرکت کنید؛ اگر به هردلیل امکان شرکت در این آزمون ها را ندارید از خودتان کنکور بگیرد.

شرکت در آزمون های آزمایشی باعث می شود شما به طور مستمر در شرایط کنکور قرار بگیرید؛ بنابراین از لحاظ مدیریت زمان و استرس تمرین بسیار خوبی خواهید داشت. اما اگر به هر دلیل نتوانستید در این آزمون ها ثبت نام کنید، به صورت مرتب برای خودتان شرایط کنکورهای آزمایشی را ایجاد کنید و حتما شرایطش رو طوری فراهم کنید که دقیقا منطبق با شرایط کنکور باشد . حتی لباس هایی رو که در کنکور میخواید بپوشید رو بپوشید تا بتونید خودتون رو امتحان کنید.

 • تمرین روش های تست زنی ریاضی کنکور برای مباحث پرتکرار

طراحان سوالات کنکور همیشه به برخی از مباحث توجه ویژه ای دارند و معمولا سوالات خود را از این موارد طرح می کنند. اگر بتوانید این مباحث را شناسایی کنید، می توانید با کمک تکنیک های تست زنی ریاضی کنکور به بخش اعظمی از سوالات جواب دهید. داشتن تمرین کافی در رابطه با این سوالات میتواند بسیار کمک کننده باشد.

 • به علامت های منفی و مثبت توجه کنید

در بسیاری از موارد، ممکناست تفاوت پاسخ های شما در داشتن یک علامت منفی و یا مثبت باشد. اگر نسبت به این علامت بی توجه باشید، همین مسئله ممکن است باعث شود که شما به جواب درست نرسید.

 • از مکث و فکر کردن بر سوالاتی که بلد نیستید بپرهیزید

گاهی اوقات یک داوطلب ممکن است به 80 درصد سوالات ریاضی به درستی پاسخ دهد. اما به خاطر اینکه میخواهد به درصد 100 برسد، نتیجه را به 40 درصد کاهش می دهد. نیاز نیست به تمام سوالات درس ریاضی پاسخ دهید. اما آنهایی را که جواب می دهید، باید درست جواب دهید.

این نوشته را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

دیگر مطالب
مزیت فیلم آموزشی کنکور

مزیت فیلم های آموزشی کنکور در مقایسه با کتاب یا کلاس

بررسی مزیت فیلم های آموزشی کنکور در مقایسه با کتاب یا کلاس
روش های حل تست زیست

روش ها و تکنیک های حل تست زیست در کنکور

بررسی یادگیری تکنیک ها و روش های حل تست زیست در کنکور
روش های حل تست فیزیک در کنکور

روش ها و تکنیک های حل تست فیزیک در کنکور

بررسی روش های حل تست درس فیزیک در کنکور
تحلیل کنکور ریاضی دی ماه

تحلیل کنکور ریاضی دی ماه

تحلیل و بررسی سوالات کنکور ریاضی دی ماه ۱۴۰۱
تحلیل کنکور دی ماه تجربی

تحلیل کنکور تجربی دی ماه

تحلیل و بررسی سوالات کنکور تجربی دی ماه ۱۴۰۱
نکات مهم در رابطه با کارنامه اولیه کنکور

نکات مهم در رابطه با کارنامه اولیه کنکور 1402

بررسی نکات مهم در رابطه با کارنامه اولیه کنکور 1402
زیرصد سنجش
0
YOUR CART
 • No products in the cart.