تغذیه مناسب دانش آموزان

تغذیه مناسب دانش آموزان

برای موفقیت در تحصیل و کنکور عوامل زیادی تاثیرگذار هستند، یکی از این عوامل تغذیه مناسب دانش آموزان به ویژه در دوران کنکور است.

در طول مدت زمانی که داوطلب برای موفقیت در کنکور مطالعه میکند، تغذیه و روتین غذایی بسیار حائز اهمیت است. در این نوشته سعی کرده ایم بهترین و در دسترس ترین مواد غذایی مناسب این دوره را به شما معرفی کنیم.

کارشناسان معتقدند در دوران اجرای برنامه ریزی درسی کنکور، خواب کافی، ورزش سبک و تغذیه ی مناسب می تواند ضمن ایجاد آرامش روانی و کاهش استرس، به افزایش میزان تمرکز و قدرت یادگیری داوطلب هم کمک بسیار زیادی کند.

خوردن صبحانه کامل در افزایش تمرکز بسیار موثر است. ضمن اینکه مغز برای شروع فعالیت یادگیری، به میزان انرژی قابل توجهی احتیاج دارد که این انرژی تنها از طریق صبحانه در ابندای روز تامین می شود.

یکی دیگر از نکاتی که در تغذیه مناسب برای داوطلب کنکور باید بسیار به آن توجه داشت، مصرف آب است.مصرف آب علاوه بر تمام مزایای پزشکی که اغلب از آن آگاهیم، در ایجاد آرامش و کاهش استرس بسیار موثر است.

دانش آموز و داوطلب کنکور به هیچ وجه نباید گرسنه بماند، مخصوصا در زمان مطالعه. بهتر است وعده های غذایی را به جای سه وعده به 5 یا 6 وعده ی سبک تر تغییر دهد.

از خوردن غذاهای بسیار چرب، فست فودها و نوشیدنی های با قند بالا مثل نوشابه و آب میوه های غیر ارگانیک، حتی الامکان اجتناب کنید و در یک ماه مانده به کنکور این نوع غذاها را از وعده های غذایی خود حذف نمایید.

میوه و سبزیجات تازه تاثیر زیاد مصرف کنید. مواد پروتیینی در سلامت و شادابی شما بسیار تاثیرگذارند. در صورت امکان در میانه وعده ها گردو، پسته یا بادام در حد چند عدد مصرف کنید، مغزها به قدرت یادگیری شما کمک زیادی میکنند. کنجد حافظه را تقویت میکند.

از خوردن شیر و ماست و دوغ در طول روز پرهیز کنید، این دسته از موادلبنی خواب آور هستند و باعث کسلی و خواب آلودگی شما در طول روز می شوند.

شب از خوردن مواد کافیین دار مثل قهوه و نسکافه برهیزید، خواب راحت و کافی حیاتی ست.

البته این توصیه‌ها پیشنهادات هر روزه کارشناسان تغذیه به همه مردم است که بیشتر خانواده‌ها نیز در تغذیه روزمره خود همین موارد را رعایت می‌کنند.

اما در نهایت سعی کنید بسته ی غذایی خود را براساس ذائقه و علاقه ی غذایی خود و با در نظر گرفتن استاندارهای تغذیه مناسب برای تهیه و مصرف نمایید.

این نوشته را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

دیگر مطالب
برنامه ریزی پایه دهم

برنامه ریزی پایه دهم

شیوه مطالعه شیمی

بهترین روش مطالعه شیمی

روند مطالعه صحیح درس شیمی کمی با درسهای دیگر متفاوت است. البته واضح است که برای موفقیت در تحصیل و موفقیت در یادگیری هر درسی (از جمله ریاضی، فیزیک، شیمی، زیست و …) یک سری کارهای مشترک وجود دارد که با انجام دادن آنها می توان به موفقیت نزدیک شد. به عبارت دیگر تعدادی از کارهایی که برای موفقیت در هر درسی باید انجام داد بین تمامی دروس مشترک است و برای موفقیت در درس شیمی با توجه به ماهیت درس باید کارهایی را به صورت اختصاصی انجام داد و یا روند متفاوتی را پیش گرفت.
راهکارهای افزایش تمرکز

راهکارهای افزایش تمرکز

وظیفه ی اصلی ذهن تحلیل مسائل است. زمانی که ذهن شما تمام انرژی خود را برای فکر کردن و تحلیلِ صرفا یک موضوع اختصاص دهد، یعنی شما بر در حال تمرکز کردن هستید. در این نوشته راههای افزایش تمرکز را مرور و بررسی می کنیم.
روزی چند ساعت درس بخوانم؟

برای موفقیت در کنکور روزی چند ساعت درس بخوانم؟

بهترین پکیج آموزشی کنکور

بهترین پکیج آموزشی کنکور

برای داوطلب کنکور سراسری بزرگترین دغدغه، پیدا کردن بهترین راه برای رسیدن به موفقیت است. یکی از راههای آموزش کنکور، استفاده از دی وی دی های آموزشی یا به طور کلی پکیج آموزشی کنکور می باشد. اما بهترین پکیج آموزشی کنکور چه ویژگی هایی باید داشته باشد.

بررسی و مقایسه آمار ثبت نام کنکور در 5 سال گذشته

error: Content is protected !!
زیرصد سنجش
0
YOUR CART
  • No products in the cart.