زیرصد سنجش

تعادل میان مطالعه دروس پایه و دروس دوازدهم

تعادل میان مطالعه دروس پایه و دروس دوازدهم

با اعلام مصوبه جدید در ارتباط با کنکور سراسری کارشناسی، برای بسیاری از دانش‌آموزان سؤال پیش آمد که چگونه بین مطالعه دروس عمومی و دروس تخصصی برای امتحان نهایی و کنکور تعادل برقرار کنیم؟

طبق این مصوبه، تأثیر نمره امتحان نهایی بر نتیجه کنکور چهل درصد قطعی است و از آنجا که دروس عمومی جزو سؤال‌های کنکور نیست، رسیدن به یک میانه برای موفقیت در امتحان نهایی و کنکور الزامی است. در این مقاله قصد داریم راه‌های ایجاد تعادل بین خواندن دروس عمومی و تخصصی را بررسی کنیم. اگر شما هم تمایل دارید در هر دو آزمون کنکور و امتحانات نهایی موفق شوید، پیشنهاد می‌کنیم این مقاله را تا انتها مطالعه کنید.

نحوه برنامه‌ ریزی برای مطالعه دروس

نوع برنامه‌ریزی برای مطالعه دروس عمومی و درس‌های کنکور ، بستگی به تسلط دانش‌آموز بر درس‌ها دارد. برخی از دانش‌آموزان به دروس کنکور تسلط دارند و به همین دلیل بیشتر وقت خود را باید به خواندن دروس مربوط به امتحانات نهایی اختصاص دهند. برخی دیگر نیز به دروس پایه دوازدهم مسلط هستند، در این صورت این افراد باید در برنامه خود تایم مطالعه بیشتری را برای دروس کنکور در نظر بگیرند. لازم به ذکر است که هر دو دسته باید دروس مربوط به کنکور و امتحانات نهایی را مطالعه کنند، زیرا مرور نکردن دروسی که بر آن‌ها تسلط دارند، موجب می‌شود آن درس‌ها را فراموش کنند. بنابر این، دانش‌آموزان پایه دوازدهم به دو دسته تقسیم می‌شوند:

  • آن‌هایی که به دروس پایه مسلط هستند.
  • آن‌هایی که به دروس دوازدهم مسلط هستند.

برای آن دسته از دانش ‌آموزانی که به دروس پایه مسلط هستند:

برنامه‌ریزی این افراد باید بهتر است به صورتی باشد که از اول هفته تا سه‌شنبه همگام با مدرسه پیش بروند و دروس دوازدهم خود را مطالعه کنند. سپس از چهارشنبه تا پایان هفته به مرور دروس پایه بپردازند. در این صورت تعادل میان دروس پایه و دروس دوازدهم به وجود می‌آید.

برای آن دسته از دانش ‌آموزانی که به دروس دوازدهم مسلط هستند:

این دانش‌آموزان بهتر است روزهای آغازین هفته را (از شنبه تا سه‌شنبه) به مطالعه دروس پایه دهم و یازدهم اختصاص دهند. سپس روزهای چهارشنبه تا پایان هفته، به مرور دروس دوازدهم بپردازند. این برنامه‌ریزی موجب می‌شود در ضمن فراموش نکردن دروس مخصوص به پایه دوازدهم، یادگیری دروس پایه سال‌های گذاشته نیز انجام شود.

سخن آخر

در این مقاله به بررسی روش‌ ایجاد تعادل میان مطالعه دروس پایه و دروس دوازدهم پرداختیم. نکته مهم این است که فرقی ندارد تا به امروز چگونه خوانده اید و در چه سطحی هستید، مهم برنامه‌ریزی و تلاش شما برای دستیابی به موفقیت از همین امروز است. بنابراین بهتر است پیش از شروع مدرسه، در تابستان به قوی کردن پایه‌های خود یا دروس دوازدهم بپردازید تا کار در طول تحصیل مقطع دوازدهم برای شما آسان‌تر شود. همچنین در ابتدای شروع سال تحصیلی، مطمئن شوید که از یک برنامه مناسب جهت مطالعه دروس بهره می‌گیرید. به یاد داشته باشید اجرای بهترین برنامه ریزی درسی، نیازمند استفاده از بهترین پکیج آموزشی کنکور است.

پکیج های آموزشی  
زیر 100 سنجش

این نوشته را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

دیگر مطالب
برنامه ریزی داوطلبان پایه دوازدهم

برنامه ریزی داوطلبان پایه دوازدهم برای کنکور

بعد از تصویب و ابلاغ دستور اجرای مصوبه جدید کنکوری شورای عالی انقلاب فرهنگی، یکی از بزرگترین چالش ها هم برای داوطلبان و هم برای کارشناسان و مشاوران آموزشی، نحوه برنامه ریزی داوطلبان پایه دوازدهم برای کنکور و امتحانات نهایی است.
بهترین روش مطالعه ریاضی دهم

بهترین روش مطالعه ریاضی دهم

ریاضی همواره از دروس چالش برانگیز و به نوعی بسیار مهم در تمامی مقاطع تحصیلی، از جمله پایه دهم کلیه رشته ها بوده است. دراین میان یافتن بهترین شیوه مطالعه ریاضی دهم دغدغه بسیاری از دانش آموزان در بدو ورود ه دوره دوم متوسطه است.
بهترین روش مطالعه ریاضی یازدهم

بهترین روش مطالعه ریاضی یازدهم

فرقی ندارد چه پایه ای هستید یا چه رشته ای می خوانید، ریاضی همواره همراه شماست. البته متناسب با رشته ی تحصیلی تان میزان اهمیت و درجه سختی سرفصل های آن متفاوت است.
بهترین روش مطالعه ریاضی دوازدهم

بهترین روش مطالعه ریاضی دوازدهم

بررسی بهترین روش مطالعه ریاضی دوازدهم
بهترین شیوه مطالعه فیزیک دوازدهم

بهترین شیوه مطالعه فیزیک دوازدهم

بررسی بهترین شیوه مطالعه فیزیک دوازدهم برای کسب بهترین نتیجه در امتحان نهایی و کنکور سراسری
بهترین روش مطالعه فیزیک یازدهم

بهترین روش مطالعه فیزیک یازدهم

بررسی مباحث و بهترین روش مطالعه فیزیک یازدهم
زیرصد سنجش
0
YOUR CART
  • No products in the cart.