زیرصد سنجش

تابلوی آرزوها

تابلوی کائنات

هرکسی در زندگی آرزو و اهدافی دارد که برای رسیدن به آن تلاش می کند. تابلوی کائنات می گوید شما آرزو کنید و رسیدن به این آرزو را باور کنید، کائنات شما را به آن می رساند.

 این اهداف و آرزوها در زندگی برای ما امید و انگیزه ایجاد می کنند. یکی از بهترین روش ها برای ایجاد اهداف و به نتیجه رساندن آن ها برای اینکه از تلاش و کوشش دست برنداریم و همواره به موفقیت امیدوار باشیم، ساخت تابلوی آرزوها و اهداف است.

تابلو کائنات باعث قدرت بخشیدن به تخیل و تجسم می شود. این تابلو تصویری از اهداف و امیال ما بوده و باعث شفاف سازی خواسته های ما در مسیر زندگی می شود تا با تمرکز کامل بر روی این اهداف و آرزو ها بتوانیم تمام تلاش خود را در این زمینه انجام دهیم و به سمت آن ها پیش برویم و فراموش نکنیم هر روز برای چه چیزی تلاش می کنیم.

تصور و تخیل دقیق تر خواسته ها باعث می شود که آرزو ها را به عنوان یک حقیقت قبول کنیم. این موضوع در سرعت پیشرفت ما می تواند بسیار اثر گذار باشد.

تابلوی اهداف و آرزوها

امروزه کنکور و قبولی در آن، از بزرگ ترین آرزوها و از اهداف اولیه ی زندگی بسیاری  از دانش آموزان برای آینده ی شغلی و … می باشد. یک دانش آموز کنکوری می تواند با تهیه ی تابلوی آرزو، امید و انگیزه ی خود را برای درس خواندن از دست ندهد و همواره با یادآوری روزانه ی آن، سعی و تلاش خود را بیشتر کند و به این ترتیب کائنات را به پاسخگویی وادار نماید.

چگونه تابلوی کائنات خود را بسازیم؟

برای ساخت این تابلو، نیازمند یک دیوار یا یک مقوا و فضای خالی هستیم. ابتدا باید اهداف خود برای مثال شغل، دانشگاه، رشته یا نمره ی مورد نظر را در نظر داشته باشیم.

هر خواسته ای که دارید را بر روی کاغذ یا هر چیزی که توجه شما را می تواند بیشتر جلب کند، بنویسید. حتی می توانید نکات ریز در آن زمینه و مسیری که باید طی کنید را در کاغذ های دیگر بنویسید تا هرگز از آن ها غافل نشوید.

سعی کنید تصاویری از اهدافتان را نیز تهیه کنید و در کنار نوشته هایتان بگذارید. برای مثال عکسی از دانشگاه مورد نظر یا تصویری از خودتان در حال انجام شغلی که به آن علاقه مند هستید، برای افزایش انگیزه ی شما می تواند بسیار موثر باشد.

با تزئین کردن تابلو یا دیوار خود به هر نحوی که دوست دارید آن را برای خود واقعی تر و ممکن تر جلوه دهید. برای مثال شوخی های مرتبط با شغل مد نظر خود یا حرف های خنده داری که می دانید باعث جلوگیری از نا امیدی شما می شود، می تواند بسیار مفید باشد.

تابلو را در یک مکانی که روزانه بتوانید آن را بارها ببینید و قابل دسترس باشد، نصب کنید تا هرگز آن ها را فراموش نکنید و در هنگام تلاش و کوشش برای آن هرگز خسته نشوید.

افکار و احساسات مثبت داشته باشید. زیرا هر فرکانسی که از ذهنتان بفرستید، کائنات شما را به همان سمت هدایت خواهد کرد. پس با تصیم گیری و تلاش و انگیزه می توانید به خواسته هایتان برسید و هرگز آن ها را برای خودتان غیر ممکن جلوه ندهید.

هر روز تابلوی خود را ببینید و هدف خود را تجسم کنید تا انگیزه ی لازم را داشته باشید.

فراموش نکنید برای رسیدن به اهداف و آرزوها و رنگ تحقق بخشیدن به تابلوی آرزوهایتان، تنها نگاه کردن به تابلوی کائنات کافی نیست. برنامه ریزی کنید، منابع مورد نیاز مثل بهترین پکیج آموزشی را تهیه کنید و در مسیر رسیدن به خواسته هایتان بی وقفه تلاش کنید.

پکیج های آموزشی  
زیر 100 سنجش

این نوشته را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

دیگر مطالب
قبولی در رشته پزشکی

برای قبولی در رشته پزشکی چه کنیم؟

برای قبولی در رشته پزشکی چه کارهایی باید کنیم؟
آرامش قبل از کنکور

آرامش قبل از کنکور

دو هفته مانده به کنکور مطلب جدید یاد نگیرید!
بررسی مزایا و معایب مصوبه جدید کنکور

بررسی مزایا و معایب مصوبه جدید کنکور

“آری یا نه” به مصوبه جدید کنکور: تحلیلی بر نظرات مردم و مسئولین
سهم دروس پایه یازدهم در کنکور

سهم دروس پایه یازدهم در کنکور چقدر است؟

دروس پایه یازدهم در رشته تجربی و رشته ریاضی، جزو دروس پایه هستند و تقریبا 30 تا 35 درصد سوالات کنکور را به خود اختصاص می‌دهند.
سهم دروس پایه دهم در کنکور

سهم دروس پایه دهم در کنکور چقدر است؟

به طور کلی حدودا 22 تا 25 درصد از سوالات کنکور از دروس پایه دهم طرح می‌شوند. بسیاری از سوالات کنکور در درس هایی مثل زیست هم به صورت ترکیبی از دروس هر سه پایه مطرح می‌شوند.
ترمیم معدل

همه چیز درباره ترمیم معدل

تاثیرگذاری سوابق تحصیلی بر کنکور سراسری، یکی از دغدغه های اصلی دانش آموزان پایه دوازدهم یا افراد پشت کنکوری است. نمراتی که دانش آموزان در امتحانات پایانی دوره دوم متوسطه کسب می کنند، به صورت مستقیم در نتیجه کنکور آن ها تاثیرگذار است.
زیرصد سنجش
0
YOUR CART
  • No products in the cart.