زیرصد سنجش

برنامه ریزی پایه دهم

برنامه ریزی پایه دهم
برنامه ریزی پایه دهم  در سایت زیر صد سنجش پایه دهم ابتدای ورود به مقطع تحصیلی دبیرستان (متوسطه ی دوم) است و از جهات زیادی دارای اهمیت می باشد. بعد از ورود به این مقطع دانش آموزان اغلب دچار یک افت تحصیلی (از لحاظ نمره و معدل) می شوند که باعث نگرانی آنها و یا خانواده هایشان می شود. در این نوشته به تفاوت های این مقطع تحصیلی و نکات مهمی که در ارتباط با برنامه ریزی پایه دهم باید بدانید می پردازیم. بعد از فرآیند انتخاب رشته و هدایت تحصیلی و اعلام نتایج آن. شما به عنوان دانش آموز پایه دهم در رشته ی انتخابی خود وارد مقطع متوسطه ی دوم می شوید. و متناسب با رشته ی تحصیلی خود، دروس تخصصی به صورت مستقل در برنامه ی درسی شما قرار می گیرند. شرایط تحصیلی تغییر کرده است و مهم ترین چالش شما به عنوان دانش آموز پایه ی دهم، تطبیق خود با این تغییرات است. مطمئنا برای موفقیت در این چالش، داشتن یک برنامه ریزی صحیح و استاندارد ضروری است.

محتوای دروس تغییر کرده:

درس خواندن جدی تر شده است. دروس از حالت عمومی و مشترک به تخصصی تغییر کرده و شما درس هایی را می خوانید که پیش نیاز پایه های یازدهم و دوازدهم و منبع سوالات کنکور سراسری است. تخصصی‌تر شدن و حجیم‌تر شدن کتب پایه دهم متوسطه، باعث ایجاد دلهره و ترس در دانش‌آموزان می‌شود. اما این ترس و نگرانی در صورتی اتفاق می‌افتد که شما بدون برنامه‌ریزی درسی پیش بروید.

زمان بیشتری را به درس خواندن اختصاص دهید:

حجم درس ها نسبت به پایه های قبل بیشتر شده. و مباحث چون شکل اختصاصی به خود گرفته اند کمی سخت تر هستند. برای کسب نتیجه ی دلخواه باید زمان مطالعه خود را در روز افزایش دهید. و درس خواندن را مشروط به پرسش کلاس و امتحانات مستمر نکنید.

چالش های اصلی که شما در سال دهم برای اولین بار با آنها  مواجه می شوید:

  • تعداد بالای مباحث و حجیم شدن کتاب های درسی  به نسبت سال‌های قبل
  • تخصصی‌تر شدن دروس
  • اهمیت بالای مباحث به دلیل امتحانات نهایی و کنکور
  • یادگیری مباحث جدید و عدم آشنایی با خیلی از مفاهیم در پایه دهم
  • تغییر روش تدریس دبیران و آموزش تخصصی درس‌ ها
شیوه ی تدریس و نحوه ی برخورد دبیران تغییر می کند:
نگاه دبیر به شما، نگاه به یک دانش آموز دبیرستانی هدفمند است. که در راستای برنامه ریزی که برای آینده ی تحصیلی خود داشته است، این رشته را انتخاب کرده است. به تناسب این نگاه، شیوه ی تدریس و برخورد دبیر با شما تغییر می کند. فضای کلاس و رفتار دبیر حالت جدی تری به خود می گیرد و به دلیل اهمیت سرفصل های دروس پایه دهم، سخت گیری معلم ها هم بیشتر می شود.
آغاز فرآیند مطالعه برای موفقیت در کنکور:
وارد دبیرستان شده اید. از امسال دروسی که می خوانید مستقیما منبع سوالات کنکور است و این موضوع یعنی آغاز فرآیند برنامه ریزی و مطالعه برای کنکور سراسری. این موضوع باعث تغییر در شیوه ی مطالعه شما خواهد شد. شما هم باید به صورت تشریحی و متناسب با امتحانات ترمی مدرسه درس بخوانید و هم از همین امسال به صورت تستی متناسب با سوالات کنکور سراسری مطالعه خود را انجام بدهید. اگر از همین امسال با جدیت و برنامه ریزی مطالعه خود را آغاز کنید، قطعا در پایان نتیجه همان خواهد شد که می خواهید. در پکیج آموزشی کنکور  , بهترین پکیج آموزشی کنکور در زیر صد سنجش صفر تا صد مطالب درسی به طور کامل آموزش داده شده. و دانش آموز را از هر نوع کتاب و جزوه و کلاس کمک آموزشی بی نیاز می کند.

سی دی های آموزشی پایه دهم زیر صد سنجش شامل :

بسته آموزشی دروس تخصصی دهم ریاضی

اینجا بخوانید: اهمیت برنامه ریزی
 

این نوشته را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

دیگر مطالب
بارم بندی حسابان دوازدهم در امتحان نهایی

بارم بندی حسابان دوازدهم در امتحانات نهایی

بارم بندی حسابان دوازدهم در امتحانات نهایی
بارم بندی زبان انگلیسی دوازدهم

بارم بندی امتحان نهایی زبان انگلیسی دوازدهم

بارم بندی امتحان نهایی زبان انگلیسی در امتحان نهایی
بارم امتحان نهایی ریاضی پایه دوازدهم تجربی

بارم بندی امتحان نهایی ریاضی پایه دوازدهم تجربی

بارم بندی شیمی دوازدهم در امتحان نهایی

بارم بندی شیمی دوازدهم در امتحان نهایی

بررسی بارم بندی شیمی دوازدهم در امتحان نهایی
بارم بندی امتحان نهایی زیست دوازدهم

بارم بندی امتحان نهایی زیست دوازدهم

بارم بندی امتحان نهایی فیزیک دوازدهم

بارم بندی امتحان نهایی فیزیک دوازدهم

زیرصد سنجش
0
YOUR CART
  • No products in the cart.