زیرصد سنجش

برنامه ریزی داوطلبان پایه دوازدهم برای کنکور

برنامه ریزی داوطلبان پایه دوازدهم

بعد از تصویب و ابلاغ دستور اجرای مصوبه جدید کنکوری شورای عالی انقلاب فرهنگی، یکی از بزرگترین چالش ها هم برای داوطلبان و هم برای کارشناسان و مشاوران آموزشی، نحوه برنامه ریزی داوطلبان پایه دوازدهم برای کنکور و امتحانات نهایی است.

در این زنگ مشاوره زیر 100 سنجش به ارائه بهترین راهکارها برای برنامه ریزی داوطلبان پایه دوازدهم می پردازیم.

برنامه ریزی داوطلبان پایه دوازدهم برای کنکور

مطالعه و برنامه ریزی همزمان برای امتحانات نهایی و کنکور یکی از مشکلات و چالش های اساسی برای داوطلبان کنکور است. در سال های گذشته با توجه به اینکه تاثیر معدل کتبی به صورت تاثیر مثبت بود، ایجاد تعادل بین تشریحی و تستی درس خواندن به نسبت آسان تر بود.

اما حالا، با تاثیر مستیقیم معدل کتبی نهایی تحت عنوان سوابق تحصیلی، در نتیجه نهایی کنکور و همچنین حذف دروس عمومی از دفترچه سوالات کنکور، نحوه برنامه ریزی و مطالعه دروس به طور کل متفاوت از سال های قبل است.

در گام اول باور کنید و به یاد داشته باشید کنکور به هر شکل و شیوه ای که برگزار شود، سوالات آن خارج از چارچوب کتاب های درسی نیست. اگر به این اعتماد برسید برنامه ریزی در پایه دوازدهم برایتان راحت تر خواهد شد.

متناسب با میزان تسلط خود بر دروس تخصصی پایه های دهم و یازدهم، در طول روز ساعتی را به مطالعه، مرور نکات و حل تست درس های پایه اختصاص دهید.

توصیه ما برای برنامه ریزی در پایه دوازدهم این است که تا اسفند ماه تمرکز اصلی خود را بر مطالعه و تسلط بر مباحث کنکوری دروس تخصصی سه سال دبیرستان بگذارید و تا پیش از تعطیلات نوروز دروس تخصصی پایه دوازدهم را به طور کامل مطالعه کنید.

تعطیلات نوروز فرصت مناسبی برای جمع بندی و مرور نکات و حل تست برای تسلط هر چه بیشتر بر مباحث اختصاصی کنکور است.

بعد از تعطیلات نوروز، تا پایان امتحانات خرداد، تمرکز خود را بر مطالعه دروس نهایی پایه دوازدهم، اعم از عمومی و تخصصی، بگذارید، تشریحی بخوانید و نمونه سوالات امتحانات نهایی گذشته را زیاد بررسی و حل کنید.

و نهایتا با اتمام امتحانات خرداد، تا روز آزمون به مرور و حل تست دروس اختصاصی پردازید.

این یک روال معقول و استاندارد و مطابق شیوه نامه جدید برگزاری کنکور، برای دانش آموزان پایه دوازدهم محسوب می شود.

بعضی از داوطلبان گمان می کنند امتحانات نهایی یک فرصت سوزی و اتلاف وقت در دوران کنکور است، در حالی که امتحانات نهایی فرصت مناسبی برای جبران دروس عقب مانده پایه دوازدهم و مرور مجدد مباحث مهم است.

فصل امتحانات زمان مناسبی برای برنامه‌ ریزی برای کنکور در ایام امتحانات و مطالعه دروس دوازدهم است.

می دانیم که امتحانات نهایی به صورت تشریحی برگزار می شود، ولی آزمون سراسری به صورت تستی است. بهتر است دانش آموزان پایه دوازدهم ابتدا مطالب درسی خود را به خوبی مطالعه کنند تا آمادگی کافی را در زمان امتحانات نهایی و آزمون سراسری داشته باشند.

در نظر داشته باشید که انتخاب منابع آموزشی کنکوری مناسب و استاندارد می تواند هم ه مطالعه شما سرعت بیشتری بدهد و هم در کیفیت یادگیری شما نقش بسیار مهمی ایفا می کند.

برای دانش آموزان پایه دوازدهم توصیه آن است که به جای استفاده از پکیج آموزشی دوازدهم از پکیج کامل کنکور استفاده کنند، تا به طور همزمان به موازات دروس پایه دوازدهم، دروس تخصصی پایه دهم و یازدهم را هم در برنامه ریزی خود داشته باشند.

البته اگر در سال های قبل دروس پایه را به درستی و کامل مطالعه کرده اید، می توانید با استفاده از پکیج دوازدهم به تسلط بر دروس عمومی و تخصصی پایه دوازدهم بیشتر بپردازید.

پکیج آموزشی پایه دوازدهم علاوه بر تدریس تشریحی خط به خط دروس عمومی، شامل آموزش کاملا تشریحی دروس تخصصی و همچنین تدریس کامل نکات مهم کنکوری و حل تست های برگزیده 15 سال اخیر کنکورهای سراسری می باشد.

در تدریس زیست شناسی دوازدهم، تدریس فیزیک دوازدهم و آموزش شیمی دوازدهم از چند هزار انیمیشن تخصصی استفاده شده که البته این موارد در پکیج تدریس شیمی کنکور، پکیج زیست کنکور و تدریس کامل فیزیک کنکور نیز مشهود است.

در تدریس ریاضیات کنکور تجربی و آموزش حسابان کنکور نیز تمامی مباحث مرتبط پایه های گذشته تدریس می شود.

نکات پایانی

در کنار اهداف بلند مدت هدف کوتاه مدت هفتگی و روزانه خود را مشخص کردید و در برنامه ریزی هفتگی و روزانه خود آن را در نظر بگیرید.

منابعی که باید از روی آنها به مطالعه بپردازید را بشناسید و تهیه کنید. چرا که در یک برنامه ریزی اصولی باید منبع مطالعه نیز مشخص باشد.

مدیریت زمان را آموزش می بیند. اگر قبلا برای مطالعه یک فصل ساده کتاب درسی ساعت ها زمان می گذاشتید اکنون می توانید با روش های مطالعه مناسب زمان مطالعه خود را مدیریت کنید.

به اندازه کافی تست بزنید و روش های درست تست زنی را رعایت کنید. مهم ترین ویژگی برنامه ریزی دوازدهم تجربی توجه به جزییات در برنامه ریزی است که زمان دقیق انجام هر کار اعم از مطالعه، خلاصه نویسی، تست زنی و ..مشخص شود.

می توانید یک خلاصه معتبر از تمامی دروس تهیه کنید. بدون برنامه ریزی هفتگی برای کنکور مسلما زمانی برای خلاصه نویسی پیدا نخواهید کرد. اما مدیریت زمان این کمک را می کند که برای مرور های آخر سال یک منبع خوب داشته باشید.

وضعیت خواب و تغذیه و استراحت و ورزش و ساعت شروع و پایان مطالعه شما مشخص می شود. ودیگر در زمان بندی روز خود دچار سردرگمی نمی شوید.

این نوشته را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

دیگر مطالب
مزیت فیلم آموزشی کنکور

مزیت فیلم های آموزشی کنکور در مقایسه با کتاب یا کلاس

بررسی مزیت فیلم های آموزشی کنکور در مقایسه با کتاب یا کلاس
روش های حل تست زیست

روش ها و تکنیک های حل تست زیست در کنکور

بررسی یادگیری تکنیک ها و روش های حل تست زیست در کنکور
روش های حل تست فیزیک در کنکور

روش ها و تکنیک های حل تست فیزیک در کنکور

بررسی روش های حل تست درس فیزیک در کنکور
تحلیل کنکور ریاضی دی ماه

تحلیل کنکور ریاضی دی ماه

تحلیل و بررسی سوالات کنکور ریاضی دی ماه ۱۴۰۱
تکنیک های حل تست ریاضی کنکور

تکنیک های حل تست ریاضی در کنکور

بررسی تکنیک های حل تست درس ریاضی در کنکور
تحلیل کنکور دی ماه تجربی

تحلیل کنکور تجربی دی ماه

تحلیل و بررسی سوالات کنکور تجربی دی ماه ۱۴۰۱
زیرصد سنجش
0
YOUR CART
  • No products in the cart.