زیرصد سنجش

بارم بندی شیمی دوازدهم در امتحان نهایی

بارم بندی شیمی دوازدهم در امتحان نهایی

همانطور که می دانیم اطلاع از بارم بندی دروس از جمله شیمی دوازدهم در امتحان نهایی باعث می شود تا دانش آموزان نسبت به مباحث آن کتاب و اهمیت سرفصل های آن در امتحانات نوبت پایانی به دید خوبی دست یابند.

دانستن بارم بندی شیمی دوازدهم در امتحان نهایی برای طرح یک برنامه مطالعاتی استاندارد و موثر ضروری و بسیار حائز اهمیت است.

در این زنگ مشاوره زیر 100 سنجش به بررسی بارم بندی شیمی دوازدهم در امتحان نهایی، نحوه ارزشیابی این درس و مباحث مهم آن می پردازیم.

همانطور که در زنگ های مشاوره قبل تاکید شد، براساس مصوبه جدید شورای عالی انقلاب فرهنگی در رابطه با سنجش و پذیرش دانشجو تصویب شده است، و برای اولین بار در کنکور 1402 به اجرا در آمده، سوابق تحصیلی که براساس معدل کتبی دروس امتحان نهایی تعیین می شود، با تاثیر قطعی 40 درصد در نتیجه نهایی کنکور سهیم است.

بنابراین اهمیت اطلاع از بام بندی دروس امتحانات نهایی و شناخت فصل ها و مباحث مهم و پرتکرار این دروس  در آزمون خردادماه بیش از سال های گذشته مشهود است.

شیمی یکی از دروس مهم تخصصی و مشترک بین رشته های ریاضی و تجربی است و هم در امتحانات نهایی و هم در کنکور سراسری دانش آموزان را به چالش می کشد.

جدول بارم بندی شیمی دوازدهم در امتحانات پایان ترم

بارم بندی شیمی دوازدهم در امتحان نهایی

دانش آموزان پایه دوازدهم رشته های ریاضی و تجربی در دوره های روزانه، بزرگسال و همچنین متقاضیان ترمیم معدل که ملزم به شرکت در امتحان نهایی درس شیمی 3 هستند، می توانند با اطلاع ار بارم بندی مباحث و فصل های شیمی دوازدهم در امتحان نهایی، اقدام به برنامه ریزی مطالعاتی نمایند.

پیش از اطلاع از نحوه بارم بندی فصل های شیمی در امتحانات خرداد، لازم است بدانید از آنجایی که سوابق تحصیلی (برگرفته از نمرات و معدل کتبی نهایی) در نتیجه پایانی کنکور شما با سهم 40 درصد و به صورت قطعی تاثیرگذار است، بنابراین مطالعه و تسلط بر کلیه مباحث دروسی که امتحان پایان ترم آنها به صورت نهایی برگزار می شود، الزامی است.

دانستن بارم بندی امتحان نهایی برای درس شیمی دوازدهم و سایر دروس، تنها برای مرور بیشتر و تاکید بر مباحث مهم تر در روزهای پایانی نزدیک به امتحان آن درس است.

ارزشیابی دانش آموزان در درس شیمی دوازدهم به دو صورت مستمر و پایانی صورت می پذیرد.

ارزشیابی مستمر براساس فعالیت های گروهی یا انفرادی دانش آموزان در کلاس یا خارج از کلاس و در طول سال تحصیلی انجام می شود. این ارزشیابی براساس مشاهدات معلم و تعامل بین معلم و دانش آموز در هنگام انجام هر فعالیت و براساس عملکرد دانش آموزان در انجام فعالیت ها، مانند ارائه گزارش، شرکت در بحث های گروهی، پاسخ به پرسش های کتبی و شفاهی انجام می شود. نمره ارزشیابی مستمر برای هر نوبت (اول و دوم) 20 نمره است.

ارزشیابی پایانی به صورت کتبی و در قالب امتحان پایان ترم انجام می شود.

برای اینکه در هر دوی این ارزشیابی ها به بالاترین نمره دست یابید، لازم است بر مباحث کتاب درسی به صورت کاملا مفهومی مسلط باشید. بنابراین بهره مندی از بهترین تدریس شیمی دوازدهم و استفاده از بهترین پکیج تدریس شیمی 3 کاملا الزامی است.

بارم بندی فصل های کتاب شیمی دوازدهم در امتحان نوبت اول و امتحان نهایی مطابق جدول فوق پیشنهاد می شود.

همانطور که در جدول فوق مشاهده می شود، میزان اهمیت کلیه فصل های شیمی دوازدهم، به جز فصل اول که نمره بالاتری برخوردار است، تقریبا در یک سطح است. بنابراین نحوه اولویت بندی برای مطالعه مباحث این درس، باید براساس میزان ضعف و قوت خودتان در هر مبحث باشد.

لازم به تاکید است که سهم محاسبات کمی و عددی در هر آزمون بین 30 تا 35 درصد از نمره کل آزمون را شامل می شود.

این نوشته را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

دیگر مطالب
تکنیک های تست زنی

تکنیک های تست زنی

تکنیک های تست زنی
بررسی دروس کنکور ریاضی

بررسی دروس کنکور ریاضی

بررسی دروس تخصصی در دفترچه سوالات کنکور گروه ریاضی
بارم بندی عربی دوازدهم

بارم بندی عربی دوازدهم برای امتحان نهایی

بارم بندی عربی دوازدهم در امتحان نهایی
بارم بندی حسابان دوازدهم در امتحان نهایی

بارم بندی حسابان دوازدهم در امتحانات نهایی

بارم بندی حسابان دوازدهم در امتحانات نهایی
بارم بندی زبان انگلیسی دوازدهم

بارم بندی امتحان نهایی زبان انگلیسی دوازدهم

بارم بندی امتحان نهایی زبان انگلیسی در امتحان نهایی
بارم امتحان نهایی ریاضی پایه دوازدهم تجربی

بارم بندی امتحان نهایی ریاضی پایه دوازدهم تجربی

زیرصد سنجش
0
YOUR CART
  • No products in the cart.