زیرصد سنجش

بارم بندی امتحان نهایی زیست دوازدهم

بارم بندی امتحان نهایی زیست دوازدهم

بارم بندی امتحان نهایی درس زیست شناسی دوازدهم نمایانگر میزان اهمیت فصل های مختلف این کتاب و همچنین نحوه بودجه بندی مباحث این درس می باشد. در این زنگ مشاوره زیر 100 سنجش، به بررسی آخرین بارم بندی درس زیست در امتحانات نوبت پایانی (امتحانات نهایی) می پردازیم.

در واقع دانستن بارم بندی مباحث دروس در امتحان نهایی، یک دید خوب از نحوه ارزشیابی دروس در پایان ترم به دانش آموز می دهد. این دید در چگونگی برنامه ریزی مطالعاتی کمک بسیار زیادی خواهد کرد.

با توجه به اینکه آزمون سراسری براساس مصوبه جدید کنکور برگزار می شود و مطابق این مصوبه سهم سوابق تحصیلی 40 درصد قطعی در نتیجه نهایی است، اهمیت اطلاع از بارم بندی دروس و شناخت مباحث مهم و پرتکرار در آزمون خرداد بیش از سال های گذشته مشهود است.

درس زیست شناسی به عنوان مهم ترین درس در رشته علوم تجربی، همواره بیشترین توجه دانش آموزان این رشته را چه در کنکور و چه در امتحانات پایان ترم مدرسه، به خود اختصاص داده است.

دانش آموزان پایه دوازدهم دوره های روزانه، بزرگسالان و متقاضیان ترمیم معدل که ملزم به شرکت در امتحان نهایی درس زیست 3 هستند، می توانند با اطلاع از بارم بندی مباحث و فصل های زیست شناسی دوازدهم، اقدام به برنامه ریزی مطالعاتی نمایند.

بارم بندی امتحان نهایی برای درس زیست دوازدهم

پیش از اطلاع از نحوه بارم بندی فصل های زیست شناسی در امتحانات خرداد، لازم است بدانید از آنجایی که سوابق تحصیلی (برگرفته از نمرات و معدل کتبی نهایی) در نتیجه پایانی کنکور شما با سهم 40 درصد و به صورت قطعی تاثیرگذار است، بنابراین مطالعه و تسلط بر کلیه مباحث دروسی که امتحان پایان ترم آنها به صورت نهایی برگزار می شود، الزامی است.

دانستن بارم بندی امتحان نهایی برای درس زیست شناسی دوازدهم و سایر دروس، تنها برای مرور بیشتر و تاکید بر مباحث مهم تر در روزهای پایانی نزدیک به امتحان آن درس است.

بارم بندی درس زیست شناسی دوازدهم در امتحان نهایی

بارم بندی زیست در امتحان نهایی

ارزشیابی دانش آموزان در درس زیست دوازدهم به دو صورت مستمر و پایانی صورت می پذیرد.

ارزشیابی مستمر براساس فعالیت های گروهی یا انفرادی دانش آموزان در کلاس یا خارج از کلاس و در طول سال تحصیلی انجام می شود. این ارزشیابی براساس مشاهدات معلم و تعامل بین معلم و دانش آموز در هنگام انجام هر فعالیت و براساس عملکرد دانش آموزان در انجام فعالیت ها، مانند ارائه گزارش، شرکت در بحث های گروهی، پاسخ به پرسش های کتبی و شفاهی انجام می شود. نمره ارزشیابی مستمر برای هر نوبت (اول و دوم) 20 نمره است.

ارزشیابی پایانی به صورت کتبی و در قالب امتحان پایان ترم انجام می شود.

برای اینکه در هر دوی این ارزشیابی ها به بالاترین نمره دست یابید، لازم است بر مباحث کتاب درسی به صورت کاملا مفهومی مسلط باشید. بنابراین بهره مندی از بهترین تدریس زیست دوازدهم و استفاده از بهترین پکیج تدریس زیست 3 کاملا الزامی است.

بارم بندی فصل های کتاب زیست دوازدهم در امتحان نوبت اول و امتحان نهایی مطابق جدول فوق پیشنهاد می شود.

همانطور که در جدول فوق مشاهده می شود، میزان اهمیت کلیه فصل های زیست شناسی دوازدهم تقریبا در یک سطح است. بنابراین نحوه اولویت بندی برای مطالعه مباحث این درس، باید براساس میزان ضعف و قوت خودتان در هر مبحث باشد.

این نوشته را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

دیگر مطالب
بررسی دروس کنکور ریاضی

بررسی دروس کنکور ریاضی

بررسی دروس تخصصی در دفترچه سوالات کنکور گروه ریاضی
بارم بندی عربی دوازدهم

بارم بندی عربی دوازدهم برای امتحان نهایی

بارم بندی عربی دوازدهم در امتحان نهایی
بارم بندی حسابان دوازدهم در امتحان نهایی

بارم بندی حسابان دوازدهم در امتحانات نهایی

بارم بندی حسابان دوازدهم در امتحانات نهایی
بارم بندی زبان انگلیسی دوازدهم

بارم بندی امتحان نهایی زبان انگلیسی دوازدهم

بارم بندی امتحان نهایی زبان انگلیسی در امتحان نهایی
بارم امتحان نهایی ریاضی پایه دوازدهم تجربی

بارم بندی امتحان نهایی ریاضی پایه دوازدهم تجربی

بارم بندی شیمی دوازدهم در امتحان نهایی

بارم بندی شیمی دوازدهم در امتحان نهایی

بررسی بارم بندی شیمی دوازدهم در امتحان نهایی
زیرصد سنجش
0
YOUR CART
  • No products in the cart.