زیرصد سنجش

اهمیت درس زیست در کنکور تجربی

اهمیت درس زیست در کنکور تجربی

اهمیت درس زیست در کنکور تجربی

اهمیت درس زیست در کنکور تجربی و امتحانات نهایی بر هیچکس پوشیده نیست.

زیست مهم ترین درس تخصصی رشته تجربی است و به نوعی ماهیت اصلی این رشته محسوب می شود. در کنکور سراسری تعداد سوالات این درس 50 و مدت پاسخگویی 36 دقیقه می باشد.

زیست شناسی با ضریب 12 بالاترین ضریب را در میان دروس گروه آموزشی علوم تجربی دارا است و این نشان از اهمیت ویژه این درس در بین دانش آموزان این رشته دارد.

معرفی پکیج کامل زیست کنکور

بررسی اهمیت درس زیست در کنکور تجربی

در دفترچه سوالات کنکور سراسری زیست نخستین درس دفترچه اختصاصی است و همانطور که گفته شد 50  تست از سوالات تخصصی را به خود اختصاص می دهد.

سوالات درس زیست در کنکور اغلب مفهومی و تحلیلی طرح می شود و برخلاف تصور اکثر داوطلبان، این درس به هیچ عنوان حفظی نیست.

بنابراین یادگیری و تسلط بر مباحث کنکور مستقیما به شیوه تدریس زیست کنکور مرتبط است.

نکته مهم دیگر در رابطه با زیست کنکور، پیوسته بودن مباحث سه سال دبیرستان است. در بررسی بودجه بندی زیست کنکور متوجه این مسئله می شویم که نمی توان به طور دقیق بودجه بندی هر پایه را به صورت دقیق و جداگانه تعیین کنیم. چرا که اکثر سوالات به صورت ترکیبی از هر سه کتاب طرح می شود.

بررسی اهمیت زیست در زیرگروه های مختلف گروه تجربی

همانطور که می دانید گروه آزمایشی دارای 5 زیرگروه می باشد که به تناسب رشته های موجود در آن زیرگروه، ضرایب دروس تخصصی متغیر می شوند.

زیر گروه یک که پرطرفدارترین مجموعه رشته ها را در خود جای داده و شامل رشته های پزشکی و پیراپزشکی می باشد، ضریب درس زیست 4 است.

زیر گروه دو زیر گروه اختصاصی علم شیمی است، اما وابستگی و ارتباط علوم زیست و شیمی باعث می شود تا اهمیت درس زیست در این زیرگروه همچنان بالا باشد . رشته های داروسازی و گرایش های علوم پایه شیمی در این زیرگروه جای گرفته اند. درس زیست در این زیرگروه نیز بالاترین ضریب یعنی 4 را همراه با درس شیمی به طور مشترک دارا می باشد.

در زیر گروه های سه، چهار و پنج ضریب درس زیست 2 است.

نکته ای که بسیار حائز اهمیت است، میزان تاثیرگذاری و اهمیت درس زیست در رتبه و تراز قبولی شماست. با توجه به رقابت شدید در زیرگروه های یک و دو و با توجه به اینکه زیست محبوب ترین درس دانش آموزان تجربی است، بنابراین رقابت بر سر کسب درصد بالا در این درس بسیار شدید خواهد بود.

 کسب درصد بالا در درس زیست

برای کسب درصد بالا در درس زیست، تسلط بر مباحث کتاب های زیست دهم، زیست یازدهم و زیست دوازدهم به یک نسبت اهمیت دارد.

همانطور که پیشترعنوان شد نکته بسیار در درس زیست، طرح سوالات کنکور به صورت ترکیبی، مفهومی و تحلیلی است. تدریس زیست کنکور باید به صورت پیوسته صورت گیرد و با تدریس هر مبحث، مروری بر سرفصل های مرتبط در پایه های قبل صورت گیرد تا پیوستگی و ارتباط مباحث جا بیافتد.

از برنامه مطالعاتی و بهترین پکیج تدریس زیست کنکور حتما استفاده کنید و برای اینکه بدانید چگونه زیست را 100 بزنید به دنبال راهکار باشد.

با توجه به اهمیت درس زیست در کنکور تجربی توضیه می شود حتما از منابع آموزشی کامل و استاندارد استفاده کنید و برنامه مطالعاتی خود را بر مبنای میزان تاثیر و اهمیت این درس در کنکور بنا کنید.

بهترین راه برای یادگیری این مطالب، تمرین و تکرار مداوم است. هرچه تمرین شما در این درس بیشتر باشد، سطح دانش شما بیشتر خواهد شد.

در پکیج زیست کنکور زیر 100 سنجش این پیوستگی موضاعات درسی کاملا رعایت شده است. ضمن اینکه در پایان هر گفتار در پکیج آموزشی زیست کنکور با برپایی ایستگاه تست کلاسی، تمامی احتمالات از طرح تست آن مبحث مورد بررسی قرار می گیرد.

این نوشته را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

دیگر مطالب
بارم بندی امتحان نهایی فیزیک دوازدهم

بارم بندی امتحان نهایی فیزیک دوازدهم

مباحث مهم ریاضی در کنکور تجربی

مباحث مهم ریاضی کنکور تجربی

مباحث مهم زیست کنکور

مباحث مهم زیست کنکور

بررسی مباحث مهم زیست کنکور
مباحث مهم شیمی کنکور

مباحث مهم شیمی کنکور

مباحث مهم فیزیک کنکور

مباحث مهم فیزیک کنکور

برنامه ریزی ماه آخر کنکور

برنامه ریزی ماه آخر کنکور

هفته های آخر کنکور | روزهای طلایی جمع بندی
زیرصد سنجش
0
YOUR CART
  • No products in the cart.