چرا دروس مدرسه مهم است؟

اهمیت درسهای مدرسه
در باب اهمیت درسهای مدرسه، داوطلب کنکور همیشه بین دو راهی «برای کنکور بخونم؟» یا «امتحانای مدرسه مهمن» معلق است. این تردید و دوراهی در مقطع دوازدهم پررنگ تر می شود. اکثر مواقع مشاوران کنکور دانش آموز را به حذف یا کمرنگ کردن دروس مدرسه ترغیب و تشویق می کنند. اما آیا این درست است؟ پاسخ من: خیر!! یکی از بزرگترین اشتباهات داوطل کنکور حذف دروس مدرسه است. اما چرا دروس مدرسه مهم است؟ فراموش نکنید مهم ترین مسئله در ورود به مسیر کنکور این است که:

سوالات کنکور از چه منبعی طرح می شود؟

پاسخ ساده است: از کتابهای درسی مدرسه!! به همین سادگی جواب اصلی سوال این مقاله را پیدا کردیم. اساسا برای پاسخگویی به سوالات کنکور باید به مفاهیم پایه ای که در کتابهای درسی مدرسه طرح شده تسلط کامل داشته باشید. دلیل دوم اهمیت دروس مدرسه برای داوطلب کنکور میزان تاثیر معدل کتبی امتحانات نهایی در نتیجه ی کنکور است. هرچقدر معدل امتحانات کتبی شما بالاتر باشد شانس قبولی شما بالاتر می رود. موضوع بعدی در اهمیت دروس مدرسه رای داوطلب کنکور این است که توجه به دروس مدرسه به ساختار ذهن شما برای مطالعه نظم می دهد. فراموش نکنید قبولی در کنکور هیچ قرص و راه میانبر و shortcutی ندارد . باید درس را بلد باشید. باید مبحث را فهمیده باشید، باید تست و تمرین زیاد حل کرده باشید و از دل تمرین ها و تست های سالهای گذشته نکات ریز را استخراج کنید. تشریحی درس خواندن به شما قدرت تحلیل مسئله می دهد. فراموش نکنید خط به خط کتاب های درسی را بخوانید. اغلب در کلاسهای مدرسه مطالب مهم به صورت کلی تدریس می شوند که این برای داوطلب کنکور بسیار کم است، به همین دلیل است که زیر صد در فیلم های آموزشی خود در گام اول به تدریس خط به خط کتایهای درسی در سه مقطع پرداخته تا دانش پایه ای دانش آموزان ارتقا یاد. از طرف دیگر اگر اخبار کنکور را دنبال کنید قطعا به پیگیری طرح های افزایش تاثیر معدل در قولی کنکور بر خورده اید که با جدیت از سوی مسئولان در حال انجام است و به زودی این تاثیر قطعا افزایش خواهد یافت.

پس اهمیت درسهای مدرسه و نمرات امتحانی خود را دست کم نگیرید.

اما نکته اصلی ایجاد هماهنگی بین مطالعه ی دروس مدرسه و برنامه ریزی درسی برای موفقیت در کنکور است. برای این کار قطعا شما نیاز به راهنمایی افراد خبره دارید. شرایط تحصیلی شما و میزان تسلط تان به مباحث پایه باید سنجیده شود. هدفی که به دنبال آن هستید در برنامه ریزی شما بسیار تاثیرگذار است، برنامه ی شما باید با هدف و سطح اطلاعاتتان تناسب کامل داشته باشد. سه گام موفقیت در کنکور را فراموش نکنید: هدف، برنامه ریزی و ابزار حرکت، استمرار در حرکت در پکیج آموزشی کنکور  , بهترین پکیج آموزشی کنکور   در سایت زیر صد سنجش شاهد رتبه های زیر صد خواهید بود. کافی است از این بسته های آموزشی  برای هدف گذاری استفاده نمایید.

این نوشته را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

دیگر مطالب
نقشه کشی ذهنی

نقشه کشی ذهنی در فرآیند مدیریت زمان

نقشه کشی ذهنی به عنوان یکی از ابزارهای لازم برای افزایش تمرکز، یادداشت برداری و خلاصه ‌نویسی مورد استفاده قرار می‌گیرد
تابلوی کائنات

تابلوی آرزوها

تابلوی کائنات می گوید شما آرزو کنید و رسیدن به این آرزو را باور کنید، کائنات شما را به آن می رساند.
آموزش آنلاین و آموزش آفلاین

آموزش آنلاین یا آموزش آفلاین؟!

مقایسه آموزش آنلاین و آموزش آفلاین در دوره های آموزشی کنکوری و دروس دبیرستان
نقش ورزش در یادگیری

ورزش و نقش آن بر افزایش یادگیری

ورزش کردن علاوه بر افزایش یادگیری، اگر به صورت مداوم و پیوسته انجام شود، بر روی خواب و تغذیه شما در دوران کنکور نیز تاثیر مثبتی می گذارد.
مدیریت زمان

مدیریت زمان – تکنیک های کاربردی در مدیریت زمان

زمان محدود و غیرقابل بازگشت است. بنابراین یافتن راهی برای استفاده به بهترین شکل از آن ضروری است. کسانی که برای موفقیت تلاش می کنند و رسیدن به اهدافشان برایشان مهم است، مطمئنا در صدد این هستند که عمر و وقتشان هدر نرود.
دانشگاههای پردیس خودگردان

معرفی دانشگاه های پردیس خودگردان

با توجه به اینکه در سال های اخیر دانشگاه های جدید اسامی و انواع و شرایط متفاوتی مانند پردیس خودگردان ایجاد شده اند و اطلاع رسانی پیرامون آن کم صورت گرفته است، اغلب برای دانش آموزان و داوطلبان کنکور سوالات زیادی در ارتباط با آن پیش می آید.
زیرصد سنجش
0
YOUR CART
  • No products in the cart.