در باب اهمیت برنامه ریزی

زنگ مشاوره
برنامه ریزی یعنی قرار دادن یک روز، هفته و ماه در یک چارچوب مشخص، برای استفاده ی بهینه از زمان و به نتیجه ی حداکثری رسیدن در کارها.
در طول روز وقت زیادی برای تفریح، تمدد اعصاب و همچنین برای مطالعه وجود دارد. وقت زیادی وجود دارد، ولی بیشتر این وقت به طور کامل مورد استفاده قرار نمی گیرد، مگر آنکه برای خود برنامه ای درست تهیه کنید.
برنامه ریزی در یک تعریف کوتاه و جامع، یعنی تبدیل آرزو و رویا به هدف.
شاید برای همه ی ما پیش آمده باشد که بارها برنامه ریزی انجام داده ایم اما در میانه ی راه از اجرای آن خسته شدیم و آن را رها کردیم. شاید اگر میزان اهمیت و تاثیرگذاری آن را بدانیم و در عین حال یک برنامه ی اصولی و استاندارد، منطبق بر هدف، توانایی های خود و امکانات در دسترس داشته باشیم، اجرای آن برایمان خوشایندتر و امکانپذیرتر باشد.
اما اهمیت برنامه ریزی در زندگی:

داشتن برنامه­ ای برای انجام کارها باعث صرفه‌جویی در انرژی و زمان می‌شود و شخص به یک نظام تصمیم‌گیری می‌رسد. علاوه برآن:

  • مدیریت و استفاده درست از زمان
  • منظم شدن
  • انجام‌دادن تمام‌کارها
  • افزایش قدرت اراده و سرسختی
  • غلبه بر تنبلی

از دیگر فواید آن می باشند.

اینجا بخوانید: اهمیت هدفگذاری

برنامه ریزی بعد از هدفگذاری می آید. یعنی شما در ابتدا هدفی را مشخص می کنید، سپس برای رسیدن به آن مسیری را انتخاب کرده و در آن مسیر شروع به حرکت می کنید.

از سوی دیگر مشخص بودن مسیر کار و حرکت، انرژی کمتری از شما برای انجام آن کار می گیرد، در نتیجه انگیزه و در نهایت سرعت پیشروی شما در راه رسیدن به آن هدف افزایش می یابد.

در نهایت زمانی‌که بتوانید به کوچک‌ترین اهداف خود برسید و برنامه‌ریزی‌های‌تان را به خوبی انجام دهید، احساس قدرت می‌کنید. این احساس باعث می‌شود تا به این باور برسید که برای رسیدن به موفقیت به هیچ‌کسی نیاز ندارید و تنها باید به قدرت خودتان تکیه کنید.

این نوشته را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

دیگر مطالب
برنامه ریزی پایه دهم

برنامه ریزی پایه دهم

شیوه مطالعه شیمی

بهترین روش مطالعه شیمی

روند مطالعه صحیح درس شیمی کمی با درسهای دیگر متفاوت است. البته واضح است که برای موفقیت در تحصیل و موفقیت در یادگیری هر درسی (از جمله ریاضی، فیزیک، شیمی، زیست و …) یک سری کارهای مشترک وجود دارد که با انجام دادن آنها می توان به موفقیت نزدیک شد. به عبارت دیگر تعدادی از کارهایی که برای موفقیت در هر درسی باید انجام داد بین تمامی دروس مشترک است و برای موفقیت در درس شیمی با توجه به ماهیت درس باید کارهایی را به صورت اختصاصی انجام داد و یا روند متفاوتی را پیش گرفت.
راهکارهای افزایش تمرکز

راهکارهای افزایش تمرکز

وظیفه ی اصلی ذهن تحلیل مسائل است. زمانی که ذهن شما تمام انرژی خود را برای فکر کردن و تحلیلِ صرفا یک موضوع اختصاص دهد، یعنی شما بر در حال تمرکز کردن هستید. در این نوشته راههای افزایش تمرکز را مرور و بررسی می کنیم.
روزی چند ساعت درس بخوانم؟

برای موفقیت در کنکور روزی چند ساعت درس بخوانم؟

تغذیه مناسب دانش آموزان

تغذیه مناسب دانش آموزان

بهترین پکیج آموزشی کنکور

بهترین پکیج آموزشی کنکور

برای داوطلب کنکور سراسری بزرگترین دغدغه، پیدا کردن بهترین راه برای رسیدن به موفقیت است. یکی از راههای آموزش کنکور، استفاده از دی وی دی های آموزشی یا به طور کلی پکیج آموزشی کنکور می باشد. اما بهترین پکیج آموزشی کنکور چه ویژگی هایی باید داشته باشد.
error: Content is protected !!
زیرصد سنجش
0
YOUR CART
  • No products in the cart.