زیرصد سنجش

در باب اهمیت برنامه ریزی

زنگ مشاوره
برنامه ریزی یعنی قرار دادن یک روز، هفته و ماه در یک چارچوب مشخص، برای استفاده ی بهینه از زمان و به نتیجه ی حداکثری رسیدن در کارها.
در طول روز وقت زیادی برای تفریح، تمدد اعصاب و همچنین برای مطالعه وجود دارد. وقت زیادی وجود دارد، ولی بیشتر این وقت به طور کامل مورد استفاده قرار نمی گیرد، مگر آنکه برای خود برنامه ای درست تهیه کنید.
برنامه ریزی در یک تعریف کوتاه و جامع، یعنی تبدیل آرزو و رویا به هدف.
شاید برای همه ی ما پیش آمده باشد که بارها برنامه ریزی انجام داده ایم اما در میانه ی راه از اجرای آن خسته شدیم و آن را رها کردیم. شاید اگر میزان اهمیت و تاثیرگذاری آن را بدانیم و در عین حال یک برنامه ی اصولی و استاندارد، منطبق بر هدف، توانایی های خود و امکانات در دسترس داشته باشیم، اجرای آن برایمان خوشایندتر و امکانپذیرتر باشد.

اما اهمیت برنامه ریزی در زندگی:

داشتن برنامه­ ای برای انجام کارها باعث صرفه‌جویی در انرژی و زمان می‌شود و شخص به یک نظام تصمیم‌گیری می‌رسد. علاوه برآن:

  • مدیریت و استفاده درست از زمان
  • منظم شدن
  • انجام‌دادن تمام‌کارها
  • افزایش قدرت اراده و سرسختی
  • غلبه بر تنبلی

از دیگر فواید آن می باشند.

اینجا بخوانید: اهمیت هدفگذاری

برنامه ریزی بعد از هدفگذاری می آید. یعنی شما در ابتدا هدفی را مشخص می کنید، سپس برای رسیدن به آن مسیری را انتخاب کرده و در آن مسیر شروع به حرکت می کنید.

از سوی دیگر مشخص بودن مسیر کار و حرکت، انرژی کمتری از شما برای انجام آن کار می گیرد، در نتیجه انگیزه و در نهایت سرعت پیشروی شما در راه رسیدن به آن هدف افزایش می یابد.

در نهایت زمانی‌که بتوانید به کوچک‌ترین اهداف خود برسید و برنامه‌ریزی‌های‌تان را به خوبی انجام دهید، احساس قدرت می‌کنید. این احساس باعث می‌شود تا به این باور برسید که برای رسیدن به موفقیت به هیچ‌کسی نیاز ندارید و تنها باید به قدرت خودتان تکیه کنید.

در پکیج آموزشی کنکور  , بهترین پکیج آموزشی کنکور   در سایت زیر صد سنجش شاهد رتبه های زیر صد خواهید بود. کافی است از این بسته های آموزشی  برای هدف گذاری استفاده نمایید.

این نوشته را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

دیگر مطالب
برنامه ریزی داوطلبان پایه دوازدهم

برنامه ریزی داوطلبان پایه دوازدهم برای کنکور

بعد از تصویب و ابلاغ دستور اجرای مصوبه جدید کنکوری شورای عالی انقلاب فرهنگی، یکی از بزرگترین چالش ها هم برای داوطلبان و هم برای کارشناسان و مشاوران آموزشی، نحوه برنامه ریزی داوطلبان پایه دوازدهم برای کنکور و امتحانات نهایی است.
بهترین روش مطالعه ریاضی دهم

بهترین روش مطالعه ریاضی دهم

ریاضی همواره از دروس چالش برانگیز و به نوعی بسیار مهم در تمامی مقاطع تحصیلی، از جمله پایه دهم کلیه رشته ها بوده است. دراین میان یافتن بهترین شیوه مطالعه ریاضی دهم دغدغه بسیاری از دانش آموزان در بدو ورود ه دوره دوم متوسطه است.
بهترین روش مطالعه ریاضی یازدهم

بهترین روش مطالعه ریاضی یازدهم

فرقی ندارد چه پایه ای هستید یا چه رشته ای می خوانید، ریاضی همواره همراه شماست. البته متناسب با رشته ی تحصیلی تان میزان اهمیت و درجه سختی سرفصل های آن متفاوت است.
بهترین روش مطالعه ریاضی دوازدهم

بهترین روش مطالعه ریاضی دوازدهم

بررسی بهترین روش مطالعه ریاضی دوازدهم
بهترین شیوه مطالعه فیزیک دوازدهم

بهترین شیوه مطالعه فیزیک دوازدهم

بررسی بهترین شیوه مطالعه فیزیک دوازدهم برای کسب بهترین نتیجه در امتحان نهایی و کنکور سراسری
بهترین روش مطالعه فیزیک یازدهم

بهترین روش مطالعه فیزیک یازدهم

بررسی مباحث و بهترین روش مطالعه فیزیک یازدهم
زیرصد سنجش
0
YOUR CART
  • No products in the cart.