زیرصد سنجش

بعد از کنکور: آغاز شناخت و انتخاب رشته

انتخاب رشته - انتخاب آینده

کنکور 1401 با تمام فراز و نشیب هایش برگزار شد.

طبق اعلام سازمان سنجش آموزش کشور نتایج اولیه آزمون سراسری در نیمه مرداد اعلام میشود و چند روز بعد از اعلام نتایج و در دهه سوم مردادماه فرآیند انتخاب رشته داوطلبان مجاز آغاز می شود.

در حد فاصل زمانی بین برگزاری کنکور تا اعلام نتایج اولیه، بهترین زمان برای مطالعه و تحقیق در رابطه با رشته ها، ظرفیت پذیرش، دانشگاههای پذیرنده و بازار کار آینده ی آنهاست.

به داوطلب کنکور توصیه می کنیم پیش از هرچیز علاقه مندی خود را بشناسد.

بر اساس استعداد، علاقه و میزان تسلط بر مباحث درسی دوره ی دبیرستان، گروه رشته های مناسب خود را بیابید و به موازات آن در رابطه با سایر رشته ها نیز اطلاعات کافی کسب نمایید.

 

توانایی های لازم علمی، روحی و جسمی مورد نیاز با هر رشته را بررسی کنید و در این مرحله رشته ها را بر اساس علاقه مندی و توانایی خود اولویت بندی کنید.

در مسیر شناخت توانایی های لازم برای هر رشته، بازار کار و موقعیت شغلی رشته ها در ایران را نیز بررسی کنید.

چنانچه در برنامه ریزی بلندمدت خود، ادامه تحصیل در مقاطع ارشد و دکتری را نیز در نظر دارید، شرایط پذیرش در تحصیلات تکمیلی آن رشته ها را در دانشگاههای ایران مورد مطالعه قرار دهید.

فراموش نکنید: انتخاب رشته، انتخاب آینده است.

 

اگر در بین اطرافیان خود، فارغ التحصیلان و یا دانشجویان رشته های مورد نظرتان هستند، از تجربیات و اطلاعات آنها استفاده کنید.

در زمان انتخاب رشته هر داوطلب می تواند تا 150 رشته-محل را انتخاب نماید. برای کسب بهترین نتیجه و ورود به بهترین رشته و دانشگاه مناسب، از فرصت باقی مانده تا زمان انتخاب رشته بهترین استفاده را کنید.

همچنین برای شناخت رشته های پرطرفدار گروه های ریاضی و تجربی می توانید به جدول معرفی رشته های دانشگاهی مرا جعه نمایید.

 

 

این نوشته را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

دیگر مطالب
اهمیت درس ریاضی در کنکور تجربی

اهمیت درس ریاضی در کنکور تجربی

سهم دروس پایه یازدهم در کنکور

سهم دروس پایه یازدهم در کنکور چقدر است؟

دروس پایه یازدهم در رشته تجربی و رشته ریاضی، جزو دروس پایه هستند و تقریبا 30 تا 35 درصد سوالات کنکور را به خود اختصاص می‌دهند.
سهم دروس پایه دهم در کنکور

سهم دروس پایه دهم در کنکور چقدر است؟

به طور کلی حدودا 22 تا 25 درصد از سوالات کنکور از دروس پایه دهم طرح می‌شوند. بسیاری از سوالات کنکور در درس هایی مثل زیست هم به صورت ترکیبی از دروس هر سه پایه مطرح می‌شوند.
معرفی پکیج های آموزشی کنکور

پکیج های آموزشی کنکور

پکیج های آموزشی کنکور در گام اول باید جامع و فراگیر باشد. یعنی تمامی سرفصل های مرتبط با کنکور و دروس اصلی امتحانات نهایی پوشش دهد.
ترمیم معدل

همه چیز درباره ترمیم معدل

تاثیرگذاری سوابق تحصیلی بر کنکور سراسری، یکی از دغدغه های اصلی دانش آموزان پایه دوازدهم یا افراد پشت کنکوری است. نمراتی که دانش آموزان در امتحانات پایانی دوره دوم متوسطه کسب می کنند، به صورت مستقیم در نتیجه کنکور آن ها تاثیرگذار است.
انتخاب رشته تضمینی

انتخاب رشته تضمینی

انتخاب رشته تضمینی شعار اصلی بازار داغ این روزهای کنکور سراسری است. اما آیا واقعا انتخاب رشته تضمینی وجود دارد؟
زیرصد سنجش
0
YOUR CART
  • No products in the cart.