زیرصد سنجش

کنکور 1403 چگونه برگزار میشود؟

کنکور 1403 چگونه برگزار می شود؟
کنکور 1403 چگونه برگزار می شود؟

این نوشته را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

کش و قوس های فراوان در شیوه برگزاری آزمون سراسری و مصوبه های پر چالش در این رابطه این سوال را در ذهن دانش آموزان و کارشناسان آموزش ایجاد کرده است که کنکور 1403 چگونه برگزار میشود؟

دکتر حسن مروتی، معاون امور آزمون های سازمان سنجش آموزش کشور، در حاشیه نشست مسئولان این سازمان با مسئولان اجرایی و حفاظتی برگزاری نوبت دوم کنکور 1402 به سوالاتی در رابطه با برگزاری کنکور 1402 و 1403 پاسخ گفت.

دکتر مروتی در این نشست اظهار کرد: نوبت دوم کنکور سراسری ۱۴ و ۱۵ تیرماه برای پذیرش مهرماه ۱۴۰۲ برگزار خواهد شد؛ کنکور یکی از دغدغه‌های اصلی خانواده‌ها است و سرنوشت تعداد زیادی از بچه‌ها با کنکور رقم می‌خورد و ما به عنوان مجریان برگزاری کنکور باید تمام تمهیدات لازم را بیندیشیم.

وی افزود: کنکور مراحل متعددی دارد و برخی از این اقدامات از جمله طراحی سوالات و مشخص کردن مکان برگزاری آزمون، پیش از برگزار آزمون انجام می شود. برخی اقدامات نیز حین کنکور انجام می‌شود از جمله تعیین محیط مناسب و قرنطینه سوالات.

زیر 100 سنجش
زیر 100 سنجش

سابقه تحصیلی در کنکور امسال 40 درصد تاثیر قطعی دارد

مروتی در رابطه با تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور 1402 تاکید کرد: امسال سوابق تحصیلی آموزش و پرورش تاثیر قطعی ۴۰ درصدی در نتیجه کنکور دارد. کنار هم قرار گرفتن نمرات کنکور و سوابق تحصیلی در کنار هم، نمره کل فرد را مشخص می‌کند و در نهایت رتبه تعیین و انتخاب رشته انجام می‌شود.

داوطلبانی که هنوز سابقه تحصیلی خود را ترمیم نکرده‌اند، حتما به آموزش و پرورش مراجعه کنند و ترمیم و یا سابقه ایجاد کنند؛ زیرا تاثیر سابقه تحصیلی ۴۰ درصد قطعی است.

کنکور 1403 چگونه برگزار میشود؟

معاون امور آزمون های سازمان سنجش آموزش کشور، در پاسخ به این سوال که کنکور 1403 چگونه برگزاری میشود؟ گفت: تاکنون بر اساس مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی برای سال ۱۴۰۳، سابقه تحصیلی پایه دوازدهم تاثیر قطعی ۵۰ درصدی دارد.

در کنکور سال ۱۴۰۴، سابقه تحصیلی پایه یازدهم و دوازدهم تاثیر ۶۰ درصدی دارد و از سال ۱۴۰۵ به بعد سابقه تحصیلی پایه‌های دهم، یازدهم و دوازدهم تاثیر ۶۰ درصدی در کنکور دارد.

وی همچنین در رابطه با برگزاری دومرحله ای کنکور 1403 افزود: این را فعلا در پیش گرفته‌ایم اما مجلس شورای اسلامی نظراتی دارد و موضوع را به شورای سنجش و پذیرش که مرکب از وزرا و نمایندگان مجلس است، موکول کرده‌اند.

تا بررسی مجدد انجام شود، هر چه نتیجه باشد را برای کنکور سال ۱۴۰۳ اعلام خواهیم کرد اما تا حال حاضر تا وقتی این جلسه برگزار نشده است، قانون شورای عالی انقلاب فرهنگی را اجرا می‌کنیم.

اینجا بیشتر بخوانید: لغو مصوبه کنکور و برگزاری آزمون سراسری براساس مصوبه مجلس

دیگر مطالب بلاگ

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

در مردادماه همه داوطلبان کنکور باید نمره سابقه تحصیلی داشته باشند

همه داوطلبان کنکور باید در مردادماه نمره سابقه تحصیلی داشته باشند

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

فروش سوالات امتحان نهایی | بازار داغ خردادماه

بازار داغ فروش سوالات امتحانات نهایی!

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

کنکور 1403 چگونه برگزار می شود؟ اعلام نظر نهایی در شهریور

پورعباس، در رابطه با این که کنکور 1403 چگونه برگزار می شود گفت: ملاک عمل فعلا مصوبه شوراست، اما اعلام نظر نهای در شهریو صورت می گیرد.

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

هشدار سازمان سنحش به داوطلبان کنکور

ارسال مدارک، پرداخت وجه و تبانی به هر شکل در گروه های تقلب فضای مجازی موجب محرومیت در آزمون سراسری می شود.

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

بررسی حواشی مصوبات کنکور

بررسی حواشی مصوبات کنکور در عملکرد مدارس و معلمان و دانش آموزان

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

طرح اصلاحیه کنکور مجلس و تقابل مجدد مجلس و شورا

طرح اصلاحیه کنکور مجلس و تقابل مجدد مجلس و شورای عالی انقلاب فرهنگی
زیرصد سنجش
0
YOUR CART
  • No products in the cart.