زیرصد سنجش

وزیر علوم: مصوبه کنکور را به بهترین نحو اجرا می کنیم.

مصوبه کنکور را به بهترین نحو اجرا می کنیم.
وزیر علوم تحقیقات و فناوری گفت: تلاش می‌کنیم مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی در خصوص کنکور را به بهترین نحو اجرایی کنیم.

این نوشته را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

بزرگان آموزش

با نهایی شدن اجرای مصوبه سنجش و پذیرش دانشجو در کنکور 1402 که خرداد ماه امسال در شورای عالی انقلاب فرهنگی به تصویب رسیده بود، تمام دستگاه های اجرایی خود را برای هرچه بهتر برگزار شدن آزمون سراسری سال آینده آماده می کنند.

در همین زمینه، محمد علی زلفی‌گل وزیر علوم تحقیقات و فناوری در آخرین اظهارنظر خود به خبرنگاران گفت: تلاش می‌کنیم مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی در خصوص کنکور را به بهترین نحو اجرایی کنیم.

وزیر علوم بر اجرای مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی با عنوان ماده واحده تکمیل و اصلاح موادی از سیاست‌ها و ضوابط ساماندهی سنجش و پذیرش متقاضیان ورود به آموزش عالی (پس از پایان متوسطه) که دیروز توسط رئیس‌جمهور و رئیس این شورا ابلاغ شد؛ تاکید کرد.

سی ­اُمین جلسه شورای سنجش و پذیرش دانشجو به ریاست محمدعلی زلفی ­گل و با حضور عبدالرسول پورعباس رییس سازمان سنجش آموزش کشور و مهرداد ویس کرمی، عضو ناظر مجلس شورای اسلامی در این شورا و معاونان وزارت خانه های مرتبط برگزار شد.

وزیر علوم با تاکید بر اینکه قانون مصوبِ اخیر، در برگزاری کنکور 1402 ملاک عمل است، گفت: اجرای مصوبه ابلاغ شده توسط رئیس جمهور در خصوص آزمون سراسری و تصریح اجرای آن از سال ۱۴۰۲ یک تکلیف قانونی است. و وزارت علوم در کنار سایر وزارتخانه‌های مرتبط برای اجرای کامل این مصوبه اقدام و و برای اجرایی کردن مطلوب آن تلاش خواهد کرد.

پس از تصویب قانون سنجش و پذیرش دانشجو از سوی شورای عالی انقلاب فرهنگی، گمانه زنی ها و اخبار ضد و نقیض فراوانی در خصوص اجرای این مصوبه در کنکور 1402 مطرح شده بود. که نهایتا با اطلاعیه ی رسمی سازمان سنجش آموزش کشور، مقرر گردید تا این مصوبه طبق قانون، از کنکور سال آینده اجرایی شود.

همچنین پورعباس گفت: جزییات شیوه برگزاری کنکور 1402 در اسرع وقت اطلاع رسانی خواهد شد.

در این رابطه بیشتر بخوانید:

پکیج های آموزشی  
زیر 100 سنجش

دیگر مطالب بلاگ

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

برنامه زمانی کنکورهای سال ۱۴۰۳ اعلام شد

سازمان سنجش آموزش کشور برنامه زمانی آزمون های کشوری برای سال ۱۴۰۳ را اعلام کرد و بر اساس این تقویم کنکور ۱۴۰۳ هم دوبار برگزار می شود.

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

شیوه برگزاری کنکور تیرماه بدون تغییر است

عبدالرسول پورعباس: کنکور تیرماه بدون تغییر است

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

واکنش شورای عای انقلاب فرهنگی به مسمومیت سریالی دانش آموزان

دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی در بیانیه‌ای مسمومیت سریالی دانش آموزان دختر را محکوم کرد.

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

دستور کار کمیسیون آموزش

اعضای کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس، بررسی طرح یک فوریتی الحاق یک ماده به قانون پذیرش دانشجو در دانشگاه‌ها را در دستور کار خود دارند.

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

بررسی تغییرات مصوبه کنکور سال های 1400 و 1401

بررسی هشت تغییر مصوبه کنکوری شورای عالی انقلاب فرهنگی در فاصله دو مصوبه ۱۴۰۰ و ۱۴۰۱

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

نکات کلیدی برای پذیرفته شدگان نهایی کنکور

پذیرفته شدگان اولیه نوبت اول آزمون سراسری سال ۱۴۰۲ دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی لازم است چهار نکته کلیدی برای پذیرش نهایی در این آزمون را بدانند.
زیرصد سنجش
0
YOUR CART
  • No products in the cart.