زیرصد سنجش

وزیر علوم: مصوبه کنکور را به بهترین نحو اجرا می کنیم.

مصوبه کنکور را به بهترین نحو اجرا می کنیم.
وزیر علوم تحقیقات و فناوری گفت: تلاش می‌کنیم مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی در خصوص کنکور را به بهترین نحو اجرایی کنیم.

این نوشته را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

بزرگان آموزش

با نهایی شدن اجرای مصوبه سنجش و پذیرش دانشجو در کنکور 1402 که خرداد ماه امسال در شورای عالی انقلاب فرهنگی به تصویب رسیده بود، تمام دستگاه های اجرایی خود را برای هرچه بهتر برگزار شدن آزمون سراسری سال آینده آماده می کنند.

در همین زمینه، محمد علی زلفی‌گل وزیر علوم تحقیقات و فناوری در آخرین اظهارنظر خود به خبرنگاران گفت: تلاش می‌کنیم مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی در خصوص کنکور را به بهترین نحو اجرایی کنیم.

وزیر علوم بر اجرای مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی با عنوان ماده واحده تکمیل و اصلاح موادی از سیاست‌ها و ضوابط ساماندهی سنجش و پذیرش متقاضیان ورود به آموزش عالی (پس از پایان متوسطه) که دیروز توسط رئیس‌جمهور و رئیس این شورا ابلاغ شد؛ تاکید کرد.

سی ­اُمین جلسه شورای سنجش و پذیرش دانشجو به ریاست محمدعلی زلفی ­گل و با حضور عبدالرسول پورعباس رییس سازمان سنجش آموزش کشور و مهرداد ویس کرمی، عضو ناظر مجلس شورای اسلامی در این شورا و معاونان وزارت خانه های مرتبط برگزار شد.

وزیر علوم با تاکید بر اینکه قانون مصوبِ اخیر، در برگزاری کنکور 1402 ملاک عمل است، گفت: اجرای مصوبه ابلاغ شده توسط رئیس جمهور در خصوص آزمون سراسری و تصریح اجرای آن از سال ۱۴۰۲ یک تکلیف قانونی است. و وزارت علوم در کنار سایر وزارتخانه‌های مرتبط برای اجرای کامل این مصوبه اقدام و و برای اجرایی کردن مطلوب آن تلاش خواهد کرد.

پس از تصویب قانون سنجش و پذیرش دانشجو از سوی شورای عالی انقلاب فرهنگی، گمانه زنی ها و اخبار ضد و نقیض فراوانی در خصوص اجرای این مصوبه در کنکور 1402 مطرح شده بود. که نهایتا با اطلاعیه ی رسمی سازمان سنجش آموزش کشور، مقرر گردید تا این مصوبه طبق قانون، از کنکور سال آینده اجرایی شود.

همچنین پورعباس گفت: جزییات شیوه برگزاری کنکور 1402 در اسرع وقت اطلاع رسانی خواهد شد.

در این رابطه بیشتر بخوانید:

پکیج های آموزشی  
زیر 100 سنجش

دیگر مطالب بلاگ

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

تجمع داوطلبان کنکور 1401 مقابل وزارت علوم

گروهی از داوطلبان کنکور ۱۴۰۱ که در آزمون مجدد سازمان سنجش شرکت کرده بودند، در اعتراض به برگزاری این آزمون، ۲۹ آبان در مقابل وزارت علوم تجمع کردند.

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

چند توصیه به کنکوری های دی ماه

زارعی: دانش آموزان دوازدهم تمرکز خود را بر امتحانات نهایی بگذارند!

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

میزان تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور مشخص شد

موضوع ایجاد سابقه تحصیلی و تاثیر قطعی آن اتفاق خوبی بود، قبلا تاثیر سوابق، مثبت بود اما مثبت خنثی‌ بود.

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

تعیین تکلیف سوابق تحصیلی داوطلبان نظام قدیم

وزیر آموزش و پرورش: دانش آموزان نظام قدیم باید بتوانند یک آزمونی بدهند که استاندارد باشد و بعد سوابق آنها را به سازمان سنجش ارسال شود.

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

انواع سهمیه ها در کنکور سراسری

یکی از موارد مهم در آزمون های سراسری آشنایی با انواع سهمیه ها در کنکور است. در این نوشته به بررسی و معرفی این سهمیه ها می پردازیم.

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

امروز، پایان مهلت تمدید شده ثبت‌نام در کنکور سراسری

امروز پایان مهلت تمدید شده برای ثبت‌نام در کنکور سراسری سال ۱۴۰۲ دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی کشور (نوبت اول) می باشد.
زیرصد سنجش
0
YOUR CART
  • No products in the cart.