زیرصد سنجش

مغایرت معدل منجر به لغو قبولی داوطلب می شود.

مغایرت معدل
دکتر عبدالرسول پورعباس در نشست خبری سازمان سنجش تاکید کرد هرگونه مغایرت معدل منجر به لغو قبولی داوطلب در کنکور سراسری می شود.

این نوشته را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

دکتر عبدالرسول پورعباس در نشست خبری سازمان سنجش آموزش کشور تاکید کرد هرگونه مغایرت معدل منجر به لغو قبولی داوطلب در کنکور سراسری می شود.

پورعباس افزود: داوطلبان باید نسبت  به بررسی معدل درج شده در مدارک تحصیلی اقدام و عدد دقیق معدل را هنگام انتخاب رشته اصلاح نمایند. البته انتخاب رشته نیز تا پایان زمان مشخص شده، قابل ویرایش است.

رییس سنجش افزورد: دفترچه راهنمای انتخاب رشته روز جمعه 14 مرداد منتشر می شود و زمان انتخاب رشته از روز دوشنبه 17 مرداد تا روز شنبه 22 مرداد ماه خواهد بود.

پورعباس در ادامه گفت: سامانه راهنمای انتخاب رشته مجازی از روز پنجشنبه 13 مرداد ماه فعال خواهد شد.

وی گفت: داوطلبان سعی کنند شخصا نسبت به ورود اطلاعات رشته های مورد نظر خود اقدام کنند و توصیه می شود این کار را به فرد دیگر و یا متصدیان کافی نت ها واگذار نکنند، زیرا مسئولیت انتخاب رشته منحصرا ر عهده داوطلب است و امکان جبران اشتباه انتخاب رشته در آزمون امسال فراهم نیست.

رییس سنجش در ارتباط با سوال داوطلبان درباره مشاوره انتخاب رشته گفت: داوطلبان دقت فرمایند، هیچ مشاوره تضمینی در این زمینه وجود ندارد و همه انتخاب ها بر اساس احتمال است، زیرا انتخاب سایر داوطلبان مشخص نیست. در این زمینه سامانه انتخاب رشته مجازی سازمان سنجش طراحی شده و با هزینه کمتر از 20 هزار تومان در اختیار داوطلبان قرار گرفته است.

در این سامانه گروه های آزمایشی، سهمیه ها، درصد و رتبه داوطلب، فهرستی از رشته و دانشگاه های دارای پذیریش در دوره های روزانه، شبانه، آزاد، غیرانتفاعی، پیام نور و پردیس خودگردان با داده های سال های اخیر مدنظر قرار گرفته است.

پورعباس در پایان تاکید کرد: پاسخگویی سازمان سنجش به داوطلبان به صورت غیرحضوری و از طریق سیستم پاسخگویی اینترنتی و تلفنی است.

پکیج های آموزشی  
زیر 100 سنجش

دیگر مطالب بلاگ

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

ماجرای حذف دروس عمومی از کنکور

ماجرای حذف دروس عمومی از کنکور و مصوبات جدید شورای عالی انقلاب فرهنگی

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

دروس امتحانات نهایی برای محاسبه سوابق تحصیلی گروه هنر

معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش از تعیین دروس امتحانات نهایی برای محاسبه سوابق تحصیلی شرکت‌کنندگان کنکور سراسری گروه هنر خبر داده است.

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

جزییات طرح اصلاح قانون کنکور

نماینده مجلس: دنبال «تأثیر مثبت» معدل و بازگشت دروس عمومی به کنکور هستیم.

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

طرح اصلاح قانون کنکور به آزمون دی ماه نمی‌رسد

تلاش‌های بسیاری برای تصویب طرح اصلاح کنکور در مجلس انجام شد اما با توجه به فرآیند قانونگذاری تصویب این طرح به آزمون دی‌ماه نمی‌رسد.

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

تجمع داوطلبان کنکور 1401 مقابل وزارت علوم

گروهی از داوطلبان کنکور ۱۴۰۱ که در آزمون مجدد سازمان سنجش شرکت کرده بودند، در اعتراض به برگزاری این آزمون، ۲۹ آبان در مقابل وزارت علوم تجمع کردند.

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

چند توصیه به کنکوری های دی ماه

زارعی: دانش آموزان دوازدهم تمرکز خود را بر امتحانات نهایی بگذارند!
زیرصد سنجش
0
YOUR CART
  • No products in the cart.