زیرصد سنجش

معرفی رشته ی تکنولوژی اتاق عمل

اتاق عمل یکی از این رشته های شاخه پیراپزشکی است که با محوریت شرکت در فرآیند مراقبت و درمان بیمار در اتاق عمل تاسیس گردیده است.

یک تکنولوژیست اتاق عمل با گذرندان دوره های تخصصی دانشگاهی و کسب مهارتهای حرفه ای، یکی از اعضای اصلی تیم جراحی در فرآیند مراقبت های قبل و بعد از جراحی است.

تکنولوژی اتاق عمل دارای 3 نقش اصلی می باشد:

اتاق عمل

 

1- تکنولوژی جراحی اسکراب: تکنولوژیست اسکراب وظیفه ی استریل محیط و نظارت بر حفظ استریل محیط در حین جراحی و همچنین در دسترس قرار دادن ابزارها، تجهیزات و تدارکات مورد نیاز در حین جراحی را بر عهده دارد.

2- تکنولوژی جراحی سیرکولر: تکنولوژیست سیرکولر عضو غیر استریل تیم جراحی است که تدارکات و تجهیزات لازم برای جراحی را در خارج از محیط استریل فراهم می کند و پس از انتقال به اتاق عمل، آنها را در دسترس اعضای استریل تیم جراحی قرار می دهد.

3- دستیار اول جراح: دستیار اول در طی عمل جراحی به طور مستقیم وظیفه ی کمک به پزشک جراح را دارد و کارهایی مانند کمک به خونگیری، برش بافت ها، بخیه زدن و … تحت نظارت مستقیم جراح بر عهده ی اوست.

میزان اهمیت کلیه دروس تخصصی برای قبولی در این رشته به یک اندازه است. در بین دروس عمومی هم به طور قاطع نمی توان گفت کدام درس مهم تر است، اما چون غالبا دانش آموزان رشته تجربی از درس عربی گریزان هستند می توان عربی را به عنوان سکوی پرتاب در نظر گرفت.

“هیچ درسی را حذف نکنید. تاکید می کنم در کنکور تجربی همه دروس از اهمیت یکسان برخوردارند. حداقل یک درس عمومی و یک درس تخصصی را با مشورت مشاور خود به عنوان درسی که باید 100 بزنید انتخاب کنید.”

فراموش نکنید برای اینکه در بهترین رشته و بهترین دانشگاه پذیرفته شوید باید بهترین باشید.

 

جهت آشنایی با سایر رشته های گروه علوم تجربی اینجا کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

زیرصد سنجش

موسسه ی آموزشی زیر صد سنجش

0
YOUR CART
  • No products in the cart.