زیرصد سنجش

معرفی رشته مامایی

رشته مامایی یکی از رشته های پرطرفدار علوم پزشکی است، که نقش بسیار مهم و قابل توجهی در زمینه‌های پزشکی دارد.
در واقع مشاوره قبل، بعد و حین ازدواج و همچنین آموزش نحوه تنظیم خانواده و مراقبت از کودک در دوران بارداری و زایمان طبیعی و سزارین و همچنین مراقبت بهداشتی مادر و کودک در زمینه های بهداشت به عهده ماما می باشد.
رشته مامایی

قبل از دوره حاملگی ماما این موضوع را بررسی می کند که آیا یک خانم توانایی باردار شدن را دارد یا خیر و اگر باردار شدن برایش خطر داشته باشد و یا برای فرزندش مشکلی به وجود آورد باید قبل از بارداری با ماما مشورت کند و آزمایش‌های لازم را انجام دهد تا بارداری و زایمان بی خطری داشته باشد.

مامایی همانند رشته پزشکی و پرستاری از جمله رشته‌هایی ست که فردی که در این رشته تحصیل می کند باید احساس مسئولیت و علاقه زیاد داشته باشد.

دانشجوی رشته مامایی باید تحمل خونریزی، شب کاری و مواجهه با صحنه های ناخوشایند را داشته باشد و تا حد زیادی به کارهای عملی علاقه مند باشد، زیرا بسیاری از دروس این رشته عملی است و تعداد درس های کمتری تئوری هستند.

طول دوره ی تحصیل در این رشته 4 سال است (دوره کارشناسی) و امکان تحصیل در مقاطع بالاتر برای این رشته وجود دارد.

برای قبولی در رشته مامایی تسلط بر درس زیست شناسی بسیار مهم است. در میان دروس عمومی کنکور هم عربی و زبان سکوی پرتاب محسوب می شوند.

“هیچ درسی را حذف نکنید. تاکید می کنم در کنکور تجربی همه دروس از اهمیت یکسان برخوردارند. حداقل یک درس عمومی و یک درس تخصصی را با مشورت مشاور خود به عنوان درسی که باید 100 بزنید انتخاب کنید.”

فراموش نکنید برای اینکه در بهترین رشته و بهترین دانشگاه پذیرفته شوید باید بهترین باشید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

زیرصد سنجش

موسسه ی آموزشی زیر صد سنجش

0
YOUR CART
  • No products in the cart.