زیرصد سنجش

معرفی رشته زیست شناسی(کلیه ی گرایشها)

رشته زیست شناسی یکی از مهم ترین رشته های علوم پایه محسوب می شود که به طور مستقیم با حیات انسان و کل موجودات زنده در ارتباط است.

این رشته در زیر گروه یک کنکور سراسری قرار داشته و شامل گرایش های زیر می باشد که برای اطلاع دقیق از جزییات هر گرایش می توانید بر عنوان گرایش کلیک نمایید:

زیست شناسی گیاهی

زیست شناسی جانوری

زیست شناسی سلولی و ملکولی

زیست شناسی دریا

زیست فناوری

آموزش زیست شناسی

در گرایش های مختلف زیست شناسی اکثر واحدهای درسی در دانشگاه مشترک است و تنها در 17 تا 20 واحد تخصصی با یکدیگر اختلاف دارند.

دروس مشترک گرایش های مختلف در دانشگاه شامل دروس زیر می شود:

ریاضی‌، فیزیک‌، شیمی‌، شیمی‌ آلی‌، بیوشیمی‌، آمار زیستی‌ ، زیست‌ سلولی‌ و مولکولی‌ ، ژنتیک‌ ، اکولوژی‌ ، میکروبیولوژی‌ ، تکامل‌ موجودات‌ زنده‌ ، تالوفیت‌ها، فیزیولوژی‌ جانوری‌، بافت‌ شناسی‌ ، جنین‌ شناسی‌ ، جانور شناسی‌، تشریح‌ و مرفولوژی‌ گیاهی‌ ، ریخت‌زایی‌ و اندام‌ زایی‌ در گیاهان‌ ، سیستماتیک‌ گیاهی‌، فیزیولوژی‌ گیاهی‌، رشد و نمو گیاهی‌، بیوفیزیک‌ ، ویروس‌ شناسی‌ ، زیست‌ شناسی‌ پرتوی‌ ، اکولوژی‌ عملی‌.

همانطور که از اسم این رشته پیداست، مهمترین درس برای قبولی در کنکور و موفقیت در دانشگاه درس زیست شناسی است.

این رشته در مقطع کارشناسی (دوره ی 4 ساله) پذیرش دانشجو دارد و امکان ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر برای آن فراهم شده است.

فارغ التحصیلان این رشته با توجه به گرایش انتخابی خود، در مراکز تحقیقاتی و آزمایشگاه مرتبط می توانند مشغول به کار شوند.

رشته ی آموزش زیست شناسی به عنوان یکی از رشته های مربوط به دانشگاه فرهنگیان می باشد که اصول و روش تدریس درس زیست شناسی را به دانشجو می آموزند و دانشجو پس از فارغ التحصیلی به عنوان دبیر درس زیست شناسی در آموزش و پرورش مشغول به کار می شود.

برای موفقیت در این رشته همانطور که کاملا واضح است، تسلط بر درس زیست الزامیست و برای قبولی در کنکور نیز درصد بالا در زیست و ریاضی می تواند معجزه کند. اما دروس عمومی از لحاظ میزان اهمیت در یک جایگاه قرار دارند و همانطور که پیش از این اشاره شد، درس عربی می تواند سکوی پرتاب شما باشد.

هیچ درسی را حذف نکنید. تاکید می کنم در کنکور تجربی همه دروس از اهمیت یکسان برخوردارند. حداقل یک درس عمومی و یک درس تخصصی را با مشورت مشاور خود به عنوان درسی که باید 100 بزنید انتخاب کنید.

فراموش نکنید برای اینکه در بهترین رشته و بهترین دانشگاه پذیرفته شوید باید بهترین باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

زیرصد سنجش

موسسه ی آموزشی زیر صد سنجش

0
YOUR CART
  • No products in the cart.