زیرصد سنجش

معرفی رشته دکترای دامپزشکی

اولین ویژگی ای که باید برای ورود به رشته دامپزشکی داشته باشید، علاقه بسیار به حیوانات و نترسیدن از آن هاست؛ چرا که یک دامپزشک تمام زمان کاری خود را صرف رسیدگی به حیوانات می کند. علاوه بر این دامپزشکان باید قدرت تحلیل و تجزیه بالایی داشته باشند و بتوانند در تحقیقات مربوط به کشف و درمان بیماری های حیوانات و انسان ها فعالیت کنند.

یکی دیگر از توانمندی های مهم دامپزشکان دقت و توجه به نشانه هاست؛ چراکه حیوانات زبان گفتن ندارند و دامپزشک باید از روی نشانه ها و علائم آن ها به بیماری پی ببرد. صبر و حوصله نیز برای بازده بهتر کار شما مفید است؛ چرا که باید دام را به انجام بعضی کار ها مثل واکسیناسیون و … توجیه کنید و در کمترین تنش کارهای درمانی را انجام دهید.

رشته دامپزشکی جز رشته های مقطع دکترای حرفه ای (دوره ی تحصیل 6 ساله) از زیر گروه یک کنکور تجربی است.
علاوه بر دکتری، در مقطع کاردانی هم این رشته پذیرش دانشجو دارد که رتبه های بالاتر، که شانس قبولی در مقطع دکتری را ندارند، می توانند وارد مقطع کاردانی شوند، اما مجوز تاسیس داروخانه و مطب تنها برای مقطع دکتری صادر می شود.
دوره ی دکتری دامپزشکی شامل دوره ی علوم پایه ، دوره ی تخصصی و کارآموزی است و بعد از پایان این دوره، فارغ التحصیلان می توانند در آزمون تخصص، متناسب با توانایی و علاقه ی خود شرکت کنند.
زیست شناسی می تواند مهم ترین درس تخصصی در کنکور تجربی برای قبولی در این رشته باشد. ریاضیات هم تاثیر زیادی در رتبه ی شما دارد.
در بین دروس عمومی به طور قاطع نمی توان گفت کدام درس مهم تر است، اما چون غالبا دانش آموزان رشته تجربی از درس عربی گریزان هستند می توان عربی را به عنوان سکوی پرتاب در نظر گرفت.
“هیچ درسی را حذف نکنید. تاکید می کنم در کنکور تجربی همه دروس از اهمیت یکسان برخوردارند. حداقل یک درس عمومی و یک درس تخصصی را با مشورت مشاور خود به عنوان درسی که باید 100 بزنید انتخاب کنید.”
فراموش نکنید برای اینکه در بهترین رشته و بهترین دانشگاه پذیرفته شوید باید بهترین باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

زیرصد سنجش

موسسه ی آموزشی زیر صد سنجش

0
YOUR CART
  • No products in the cart.