زیرصد سنجش

معرفی رشته داروسازی

یکی دیگر از رشته های دوره ی دکتری حرفه ای در کنکور تجربی، رشته ی داروسازی است که در زیر گروه 2 قرار گرفته است.
این رشته هم مانند پزشکی و دندانپزشکی جز رشته های پرطرفدار و سطح بالای کنکور تجربی محسوب می شود.
از ویژگی های قابل توجه این رشته، اهمیت بالای مباحث علوم پایه مخصوصا درس شیمی در آن است و این اهمیت در دارا بودن ضریب 4 این درس در کنکور نمایان می شود.
در کنکور 99 کل ظرفیت پذیرش در رشته ی داروسازی 1185 نفر بوده که سهم دانشگاههای روزانه 754 نفر، پردیس دانشگاهها  (شهریه پرداز) 291 نفر و دانشگاه آزاد 140 نفر بوده است.
نکته بعدی در ارتباط با رشته ی داروسازی، دارا بودن ضریب 1 در درس زمین شناسی است؛ اگر داروسازی هدف اصلی شماست، از این درس غافل نشوید، اما اگر داروسازی به موازات رشته های زیر گروه 1 جز انتخابهای شماست تمرکز خود را روی دروس اصلی چون زیست و شیمی بگذارید.
برای قبولی در این رشته درس شیمی اهمیت بسیار بالایی دارد، اما با توجه به رقابت شدید بین نفرات بالای کنکور تجربی، تمام دروس مهم و نیازمند برنامه ریزی می باشند. در واقع شیمی برای قبولی در داروسازی سکوی پرتاب محسوب می شود.
دوره ی تحصیل در رشته ی داروسازی  6 سال است که همچون سایر رشته های مقطع دکترای حرفه ای، دوسال اول آن مختص دروس پایه و 4 سال بعد مختص دروس تخصصی رشته می باشد.
“هیچ درسی را حذف نکنید. تاکید می کنم در کنکور تجربی همه دروس از اهمیت یکسان برخوردارند. حداقل یک درس عمومی و یک درس تخصصی (ترجیحا شیمی)  را با مشورت مشاور خود به عنوان درسی که باید 100 بزنید انتخاب کنید.”
فراموش نکنید برای اینکه در بهترین رشته و بهترین دانشگاه پذیرفته شوید باید بهترین باشید.

 

 

 

تذکر مهم: اطلاعیه های مربوط به کنکور سراسری، منابع آزمون، شرایط و جدول زمان بندی تنها در صورتی قابل استناد است که از طریق سازمان سنجش آموزش کشور اعلام شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

زیرصد سنجش

موسسه ی آموزشی زیر صد سنجش

0
YOUR CART
  • No products in the cart.