زیرصد سنجش

واکنش شورای عای انقلاب فرهنگی به مسمومیت سریالی دانش آموزان

مسمومیت دانش آموزان دختر
دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی در بیانیه‌ای مسمومیت سریالی دانش آموزان دختر را محکوم کرد.

این نوشته را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

اخبار تلخ و نگران کننده این روزها در رابطه با مسمومیت سریالی دانش آموزان، به ویژه دانش آموزان دختر، موجی از نگرانی و اضطراب را میان خانواده ها و مسئولین ایجاد کرده است.

در همین رابطه دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی در بیانیه‌ای با محکومیت مسمومیت دختران دانش آموز نوشت: «بر رسانه‌های گروهی، به ویژه صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران و شبکه‌های اجتماعی جبهه فرهنگی انقلاب فرض است با نگاه مسئولانه‌تر به این جنایت سازمان‌یافته، نسبت به تبیین کامل ماجرا با برگزاری نشست‌های کارشناسانه و حضور نخبگان علمی ذی‌ربط، به بررسی و تحلیل تخصصی و علمی ابعاد مختلف و چندجانبه اجتماعی، فرهنگی، بهداشتی، امنیت این موضوع بپردازند.»

ایسنا به نقل از مرکز خبر شورای عالی انقلاب فرهنگی متن بیانیه شورای عالی انقلاب فرهنگی را منتشر کرد.

در این بیانیه آمده است:

«یَوْمَ لَا یُغْنِی عَنْهُمْ کَیْدُهُمْ شَیْئًا وَلَا هُمْ یُنْصَرُونَ.
آن روزی که مکر و تدبیرشان هیچ به کارشان نیاید و هیچ کس یاریشان نکند.(طور۴۶)

ناامنی و تشویش اذهان عمومی کشور با هدف قرار دادن پاک‌ترین و معصوم‌ترین قشر جامعه یعنی دختران دانش‌آموز کشور، طی روزهای گذشته توسط دشمن و ایادی فریب‌خورده آنان با برنامه ریزی جنگ ترکیبی تنها با آگاه سازی عمومی و جدّیت مسئولان ذی ربط و همراهی مردم متدین و همیشه در صحنه، میّسر است.
بی‌شک جمهوری اسلامی ایران، اجازه هیچگونه دست‌درازی و تعدّی به شهروندان خود را نخواهد داد و به زودی عوامل داخلی و خارجی بر هم زنندۀ امنیت کشور، با اهتمام دستگاه‌های امنیتی و انتظامی معرفی خواهند شد و بی‌هیچ اغماضی آنان را به سزای اعمال خود می‌رسانند.
اما آنچه دختران دانش‌آموز عزیزمان و خانواده‌های محترم و مدیران و معلمان دلسوز مدارس باید در این مقطع توجه داشته باشند این است که با عنایت این‌که درصد عمده موارد گزارش شده از حوادث مذکور ناشی از رفتار هیجانی و استرس های دانش آموزان و دختران عزیز ناشی از فشار روحی این حرکت مذبوحانه دشمن گزارش شده است، باید مراقب فضاسازی‌ها و شائبه‌انگیزی‌های دشمن در فضاهای مجازی و حقیقی بود تا ترفند دشمنان خنثی شود».

معرفی پکیج های آموزشی کنکور

«بی‌گمان این جنگ ترکیبی مرکّب دشمن و تغییر روش در فتنه‌انگیزی بر خلاف نقشه‌های شوم آنان، حرکتی نیست که ملت بیدار و آگاه ایران را از مسیر رشد و بالندگی خود دور سازد.
اولیا و مربیان مدارس خود بهتر می‌دانند که عمق این جنایت زشت و خبیثانه و غیر انسانی تنها در صدد ایجاد رعب و وحشت و اضطراب با هدف دور نمودن دانش‌آموزان از فضای با نشاط تحصیل حضوری در مدارس و کشاندن آنان به دالان‌های تاریک و پرخطر فضای مجازی است.
آمارها گویای آن است که کوچ اجباری به فضای مجازی در دوران فراگیری کرونا، چه لطمات جبران‌ناپذیری را بر روحیه و پرورش استعدادهای آینده ایران اسلامی در مدارس و در دانشگاه‌ها وارد ساخت؛ بنابراین، رسالت مسئولان آموزش و پرورش به خصوص معلمان و مدیران گرانقدر مدارس از یک سو و دلسوزی اولیای دانش‌آموزان از سوی دیگر باید در حرکتی هم‌افزا ضمن آگاهی‌بخشی، بحران ایجاد شده را مدیریت کرده و اضطراب و استرس های وارده به دانش آموزان و خانواده محترمشان را با کنترل هیجانات بکاهند تا کشور به توفیق الهی از این سناریوی ضعیف دشمن نیز به سلامتی بگذرد».

«فرمان رهبری فرزانه، حضرت آیت‌ الله العظمی خامنه ای (مدظله)، در حمایت کامل از امنیت روانی و سلامت دانش آموزان، موجب راهنمایی بسوی هدف و دلگرمی همه ماست و جدّیت مسئولان ذی‌ربط را در بخش‌های مختلف دوچندان خواهد کرد. با این حال، بر رسانه‌های گروهی، به ویژه صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران و شبکه‌های اجتماعی جبهه فرهنگی انقلاب فرض است با نگاه مسئولانه‌تر به این جنایت سازمان‌یافته، نسبت به تبیین کامل ماجرا با برگزاری نشست‌های کارشناسانه و حضور نخبگان علمی ذی‌ربط، به بررسی و تحلیل تخصصی و علمی ابعاد مختلف و چندجانبه اجتماعی، فرهنگی، بهداشتی، امنیت این موضوع بپردازند.
همچنین با دعوت از نمایندگان دستگاه‌های مسئول، اقدامات انجام‌شده در خصوص شناسایی عوامل آن را شفاف سازی کنند تا حس اعتماد عموم مردم به مسئولان نظام افزایش یابد.
تردیدی نیست مردم بصیر و انقلابی ایران اسلامی، این تهدید و ترفند دشمن را به فرصتی برای همدلی بیشتر و در نهایت تقویت نظام تبدیل می کنند و به همت برنامه‌ریزی هوشمندانه و اقدام به هنگام مسئولان نظام در بخش‌های مختلف، همچون گذشته دشمنان مردم را ناکام و ناامید خواهد ساخت.»

 

 

دیگر مطالب بلاگ

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

برنامه زمانی کنکورهای سال ۱۴۰۳ اعلام شد

سازمان سنجش آموزش کشور برنامه زمانی آزمون های کشوری برای سال ۱۴۰۳ را اعلام کرد و بر اساس این تقویم کنکور ۱۴۰۳ هم دوبار برگزار می شود.

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

شیوه برگزاری کنکور تیرماه بدون تغییر است

عبدالرسول پورعباس: کنکور تیرماه بدون تغییر است

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

دستور کار کمیسیون آموزش

اعضای کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس، بررسی طرح یک فوریتی الحاق یک ماده به قانون پذیرش دانشجو در دانشگاه‌ها را در دستور کار خود دارند.

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

بررسی تغییرات مصوبه کنکور سال های 1400 و 1401

بررسی هشت تغییر مصوبه کنکوری شورای عالی انقلاب فرهنگی در فاصله دو مصوبه ۱۴۰۰ و ۱۴۰۱

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

نکات کلیدی برای پذیرفته شدگان نهایی کنکور

پذیرفته شدگان اولیه نوبت اول آزمون سراسری سال ۱۴۰۲ دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی لازم است چهار نکته کلیدی برای پذیرش نهایی در این آزمون را بدانند.

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

جزییات اعلام نتایج اولیه کنکور سراسری 1402 – نوبت اول

سازمان سنجش جزئیاتی درباره نتیجه علمی اعلام شده برای داوطلبان شرکت کننده در نوبت اول آزمون سراسری سال ۱۴۰۲ اعلام کرد.
زیرصد سنجش
0
YOUR CART
  • No products in the cart.