زیرصد سنجش

فروش سوالات امتحان نهایی | بازار داغ خردادماه

اخبار کنکور 1402
بازار داغ فروش سوالات امتحانات نهایی!

این نوشته را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

با آغاز فصل امتحان نهایی و اهمیت و تاثیر 40 درصدی سوابق تحصیلی به صورت قطعی در نتیجه کنکور، فروش سوالات امتحانات نهایی داغ ترین بازار این روزهای فضای مجازی است.

با توجه به اینکه براساس مصوبه جدید کنکور، سوابق تحصیلی و معدل کتبی نهایی که دانش آموزان در امتحانات نهایی کسب می کنند، در نتیجه کنکور تاثیر قطعی 40 درصدی دارد، اهمیت امتحانات خردادماه پایه دوازدهم، امسال نسبت به سال های قبل بسیار بیشتر از سال های گذشته است.

تا سال گذشته سوابق تحصیلی تاثیر مثبت در نتیجه کنکور داشت؛ یعنی اگر این سوابق به بهبود نتیجه و کسب رتبه بهتر کمک می کرد، اعمال می شد، اما امسال در هر صورت سوابق تحصیلی تاثیرگذار در رتبه داوطلبان است.

این موضوع باعث شده تا در فضای مجازی شاهد بازار داغ فروش سوالات امتحانات نهایی خردادماه را شاهد باشیم.

زیر 100 سنجش

سودجویان با ایجاد کانال‌هایی در فضای مجازی، وانمود می‌کنند دسترسی به سؤالات امتحان نهایی دارند و با فروش آنها به دانش‌آموزان مدعی می شوند که دانش آموزا با دسترسی به این سوالات، می‌توانند نمره 20 بگیرند.

فروش سوالات امتحان نهایی؛ فریب جدید سودجویان

براساس گزارش خبرگزاری فارس در این باره، یکی از دانش‌آموزان پایه دوازدهم رشته تجربی گفته است: یکی از این کانال‌ها، از هر دانش‌آموز یک میلیون و 600 هزار تومان می‌گیرد تا سؤالات امتحانی را به دستش برساند؛ اما بعد آن فرد را بلاک می‌کند و خبری از سؤالات نیست.

این دانش آموز ادامه داد: جالب این است که این کانال‌ها طوری صحنه‌سازی می‌کنند که انگار جواب‌ها را دادند. در حالی که هیچ کدام از کسانی که پول پرداخت کردند، سؤالات را نگرفتند.

براساس تحقیق خبرنگار فارس، برخی کانال‌ها هم پول می‌گیرند و فایلی هم می‌فرستند که اصلا باز نمی‌شود و برخی هم بعد از شروع امتحان، یعنی زمانی که دانش‌آموز سر جلسه امتحان هست، سؤالات را می‌فرستند.

محسن زارعی، رییس مرکز ارزشیابی و تضمین کیفیت نظام آموزش و پرورش در این رابطه گفت: از دانش‌آموزان می‌خواهیم که فریب کانال‌های سودجو را نخورند. به هیچ عنوان امکان دسترسی به سؤالات امتحان نهایی قبل از شروع آزمون نیست.

جزییات امتحان نهایی خرداد

اینکه سؤالات بعد از شروع آزمون منتشر شود، هیچ سودی ندارد؛ چرا که داوطلبان سر جلسه هستند و آزمون می‌دهند و تقلب با وجود دوربین، دستگاه سیگنال‌یاب و مراقبان امتحانی، به راحتی امکان‌پذیر نیست.

سوالات امتحان نهایی از زمان طراحی تا روز آزمون!

72 ساعت قبل از شروع هر آزمون، طراحان سوال به قرنطینه می روند و طراحی سوالات را آغاز می کنند؛ در همان محل قرنطینه، سوالات رمزنگاری شده و برای روسای حوزه های برگزاری آزمون به صورت فایل ارسال می شوند.

در هر حوزه اجرا، یک اتاق به عنوان «اتاق قرنطینه تکثیر» قرار دارد. دقایقی قبل از شروع امتحان، رمز سؤالات آزمون نهایی برای رئیس حوزه اجرای آزمون ارسال می‌شود و وی این رمز را به اتاق قرنطینه و فردی که در آن حضور دارد، ارائه می‌دهد.

مسئول اتاق قرنطینه تکثیر، پس از تکثیر سوالات، آنها را در داخل پاکت های مهر و موم شده قرار می دهد و پاکت را به رییس حوزه امتحان تحویل می هد و رییس حوزف، این پاکت را در جلسه آزمون و در حضور دانش آموزان باز می کند.

با توجه پروسه آماده سازی سوالات امتحان نهایی و بر اساس تاکیر مسئولان آموزش و پرورش، به هیچ عنوان امکان دسترسی به سؤالات امتحان نهایی و فروش آن ها قبل از شروع آزمون نیست؛ بنابراین دانش‌آموزان حواسشان باشد که فریب افراد کلاهبردار و کانال‌های سودجو را نخورند.

دیگر مطالب بلاگ

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

در مردادماه همه داوطلبان کنکور باید نمره سابقه تحصیلی داشته باشند

همه داوطلبان کنکور باید در مردادماه نمره سابقه تحصیلی داشته باشند

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

کنکور 1403 چگونه برگزار می شود؟ اعلام نظر نهایی در شهریور

پورعباس، در رابطه با این که کنکور 1403 چگونه برگزار می شود گفت: ملاک عمل فعلا مصوبه شوراست، اما اعلام نظر نهای در شهریو صورت می گیرد.

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

هشدار سازمان سنحش به داوطلبان کنکور

ارسال مدارک، پرداخت وجه و تبانی به هر شکل در گروه های تقلب فضای مجازی موجب محرومیت در آزمون سراسری می شود.

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

کنکور 1403 چگونه برگزار میشود؟

کنکور 1403 چگونه برگزار می شود؟

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

بررسی حواشی مصوبات کنکور

بررسی حواشی مصوبات کنکور در عملکرد مدارس و معلمان و دانش آموزان

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

طرح اصلاحیه کنکور مجلس و تقابل مجدد مجلس و شورا

طرح اصلاحیه کنکور مجلس و تقابل مجدد مجلس و شورای عالی انقلاب فرهنگی
زیرصد سنجش
0
YOUR CART
  • No products in the cart.