حواشی کنکور 1401، از لو رفتن سوالات کنکور تا اشتباه در ثبت رشته کنکور

زمان اعلام نتایج کنکور 1401
کنککور 1401 با حواشی زیادی همراه بود، از لو رفتن سوالات کنکور تا ماجرای اشتباه در ثبت رشته تعدادی از داوطلبان و اعتراض آنها به سازمان سنجش

این نوشته را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

آیا لو رفتن سوالات کنکور 1401 در گروه علوم تجربی صحت دارد؟

  کنکور 1401 در حالی به پایان رسید که شبهات و صحبت های زیادی در حواشی برگزاری آن صورت گرفته است. از لو رفتن سوالات کنکور تجربی تا مشکلات پیش آمده در فرآیند ثبت نام تعدادی از داوطلبان از جمله حواشی مهم کنکور 1401 بود. برخی افراد مدعی هستند کل سوالات عمومی و اختصاصی کنکور تجربی 1401 در ساعت 9:49 دقیقه ی صبح روز جمعه، در حالی که تنها چند دقیقه از توزیع دفترچه اختصاصی شماره 2 می گذشت، بر روی یکی از کانال های تلگرامی منتشر شد. نکته حائز اهمیت این است که در این فایل دفترچه ی اختصاصی شماره 3 این گروه، که در آن زمان هنوز توزیع نشده بود نیز وجود دارد. این ادعا از سوی سازمان سنجش آموزش کشور تایید نشده است. همچنین بعد از برگزاری آزمون گروه ریاضی، پیش از انتشار سوالات از سوی سایت سازمان سنجش در برخی از کانال های تلگرامی سوالات کنکور گروه ریاضی نیز منتشر شد.
بیشتر بخوانید
احتمال تدریس زبان فرانسه در مدارس از ابتدای مهر
عبدالرسول پور عباس در ارتباط با لو رفتن سوالات کنکور گروه ریاضی و هنر گفته است: روز گذشته یکی از بهترین آزمون های این سال ها بود و ۷۰ مورد تخلف در سر جلسه امتحان به کمک دستگاه های آشکار ساز پیدا کردیم. وی گفت: این اطمینان را به داوطلبان می دهیم که هر تقلبی پیدا می‌شود. رئیس سازمان سنجش ادامه داد: نخستین عکسی که روز گذشته از جلسه بیرون آمد، ساعت ۱۳.۳۰ و عکس از یک صفحه دفترچه بود. وی افزود: در روز برگزاری آزمون هنر که کنترل‌ها کمی ضعیف‌تر بود ساعت ۱۲.۳۰ یک عکس منتشر شد. موبایل در همه حوزه‌ها با دستگاه‌ها پیدا می‌شود و کسی نمی‌تواند موبایل را داخل حوزه بیاورد. رئیس سازمان سنجش متذکر شد: دیشب یک تیم فروشنده وسایل الکترونیکی برای تقلب در کنکور شناسایی و دستگیر کردیم که این تیم از آذربایجان تا خراسان گسترده بودند. وی گفت: از پلیس و ضابطان قضایی تشکر ویژه داریم. این دستگاه آشکارساز توسط جوانان نخبه در دانش بنیان‌ها ساخته شده است.
بیشتر بخوانید
دریافت کارت ورود به جلسه کنکور 1401

ماجرای اشتباه در ثبت رشته کنکور داوطلبان چه بود؟

  اما موضوع مهم دیگری که در کنکور امسال توجه بسیاری را به خود جلب کرد اشتباه در ثبت رشته ی کنکور تعدادی از داوطلبان بود که اعتراض دانش آموزان و خانواده های آنها را در پی داشت. اتفاقی که طی آن و به گفته برخی شرکت‌کنندگان در کنکور سراسری امسال، سبب شد تا به ناگاه فردی به جای آنکه در رشته خود کنکور دهد، بر سر امتحان یک رشته دیگر آن هم به اجبار بنشیند.! تجارت نیوز در خبری که در این زمینه منتشر کرده است عنوان نموده : طبق گفته ی معترضان، سازمان سنجش اشتباه خود را نپذیرفت. در نهایت این موضوع سبب تجمع شرکت‌کنندگان و خانواده‌هایشان روبروی درب این سازمان شد. فیلم‌هایی که از این اعتراضات منتشر شد نشان می‌دهد که برخی خانواده‌ها می‌گویند این اتفاق سال گذشته هم تکرار شد.  دانش‌آموزان اما بعد از پیگیری توانسته‌اند در رشته‌های خود کنکور بدهند، اما این بار این نهاد آموزشی، زیر بار انتقاد و اعتراض خانواده‌ها نمی‌رود!
بیشتر بخوانید
آغاز انتخاب رشته/بایدها و نبایدها
اما تا کنون مسئولین سازمان سنجش نسبت به این ادعا واکنش رسمی نشان نداده اند. پکیج آموزشی کنکور زیر صد سنجش صفر تا صد مطالب درسی به طور کامل آموزش داده شده. و دانش آموز را از هر نوع کتاب و جزوه و کلاس کمک آموزشی بی نیاز می کند.

پکیج های آموزشی  
زیر صد سنجش

دیگر مطالب بلاگ

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

مافیای کنکور با جنجال رسانه ای به دنبال نفوذ به آموزش و پرورش هستند.

احمئ نادری: مافیای کنکور با جنجال رسانه ای به دنبال نفوذ به آموزش و پرورش هستند.

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

برای برخی از داوطلبان کنکور 1401 کارنامه صادر نشده است

حتی با اعلام نتایج اولیه کنکور 1401، حواشی آن ادامه دارد. برای برخی از داوطلبان کنکور 1401 کارنامه صادر نشده است.

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

شرایط پذیرش دانشجو در دانشگاه فرهنگیان

شرایط پذیرش دانشجو در دانشگاه فرهنگیان برای داوطلبان کنکور 1401 اعلام شد.

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

ارائه پاسخنامه و کلید سوالات کنکور به داوطلبان کنکور 1401

پاسخنامه رتبه‌های زیر ۱۰۰هزار کشوری در گروه‌های ریاضی، علوم و انسانی و همچنین رتبه‌های کشوری زیر ۲۰ هزار در گروه آزمایشی هنر و زبان منتشر شد

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

کارنامه اعلام نتايج مرحله اول آزمون سراسري سال 1401

کارنامه اعلام نتايج مرحله اول آزمون سراسري سال 1401 به همراه پاسخنامه و کلید آزمون های 5 گروه آزمایشی در سایت سنجش منتشر شد.

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

موشن گرافی انتخاب رشته کنکور 1401

سازمان سنجش جزییات انتخاب رشته را در قالب موشن گرافی تشریح کرد.
زیرصد سنجش
0
YOUR CART
  • No products in the cart.