زیرصد سنجش

حواشی کنکور 1401، از لو رفتن سوالات کنکور تا اشتباه در ثبت رشته کنکور

ثبت نام کنکور 1401
کنککور 1401 با حواشی زیادی همراه بود، از لو رفتن سوالات کنکور تا ماجرای اشتباه در ثبت رشته تعدادی از داوطلبان و اعتراض آنها به سازمان سنجش

این نوشته را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

آیا لو رفتن سوالات کنکور 1401 در گروه علوم تجربی صحت دارد؟

  کنکور 1401 در حالی به پایان رسید که شبهات و صحبت های زیادی در حواشی برگزاری آن صورت گرفته است. از لو رفتن سوالات کنکور تجربی تا مشکلات پیش آمده در فرآیند ثبت نام تعدادی از داوطلبان از جمله حواشی مهم کنکور 1401 بود. برخی افراد مدعی هستند کل سوالات عمومی و اختصاصی کنکور تجربی 1401 در ساعت 9:49 دقیقه ی صبح روز جمعه، در حالی که تنها چند دقیقه از توزیع دفترچه اختصاصی شماره 2 می گذشت، بر روی یکی از کانال های تلگرامی منتشر شد. نکته حائز اهمیت این است که در این فایل دفترچه ی اختصاصی شماره 3 این گروه، که در آن زمان هنوز توزیع نشده بود نیز وجود دارد. این ادعا از سوی سازمان سنجش آموزش کشور تایید نشده است. همچنین بعد از برگزاری آزمون گروه ریاضی، پیش از انتشار سوالات از سوی سایت سازمان سنجش در برخی از کانال های تلگرامی سوالات کنکور گروه ریاضی نیز منتشر شد. عبدالرسول پور عباس در ارتباط با لو رفتن سوالات کنکور گروه ریاضی و هنر گفته است: روز گذشته یکی از بهترین آزمون های این سال ها بود و ۷۰ مورد تخلف در سر جلسه امتحان به کمک دستگاه های آشکار ساز پیدا کردیم. وی گفت: این اطمینان را به داوطلبان می دهیم که هر تقلبی پیدا می‌شود. رئیس سازمان سنجش ادامه داد: نخستین عکسی که روز گذشته از جلسه بیرون آمد، ساعت ۱۳.۳۰ و عکس از یک صفحه دفترچه بود. وی افزود: در روز برگزاری آزمون هنر که کنترل‌ها کمی ضعیف‌تر بود ساعت ۱۲.۳۰ یک عکس منتشر شد. موبایل در همه حوزه‌ها با دستگاه‌ها پیدا می‌شود و کسی نمی‌تواند موبایل را داخل حوزه بیاورد. رئیس سازمان سنجش متذکر شد: دیشب یک تیم فروشنده وسایل الکترونیکی برای تقلب در کنکور شناسایی و دستگیر کردیم که این تیم از آذربایجان تا خراسان گسترده بودند. وی گفت: از پلیس و ضابطان قضایی تشکر ویژه داریم. این دستگاه آشکارساز توسط جوانان نخبه در دانش بنیان‌ها ساخته شده است.

ماجرای اشتباه در ثبت رشته کنکور داوطلبان چه بود؟

  اما موضوع مهم دیگری که در کنکور امسال توجه بسیاری را به خود جلب کرد اشتباه در ثبت رشته ی کنکور تعدادی از داوطلبان بود که اعتراض دانش آموزان و خانواده های آنها را در پی داشت. اتفاقی که طی آن و به گفته برخی شرکت‌کنندگان در کنکور سراسری امسال، سبب شد تا به ناگاه فردی به جای آنکه در رشته خود کنکور دهد، بر سر امتحان یک رشته دیگر آن هم به اجبار بنشیند.! تجارت نیوز در خبری که در این زمینه منتشر کرده است عنوان نموده : طبق گفته ی معترضان، سازمان سنجش اشتباه خود را نپذیرفت. در نهایت این موضوع سبب تجمع شرکت‌کنندگان و خانواده‌هایشان روبروی درب این سازمان شد. فیلم‌هایی که از این اعتراضات منتشر شد نشان می‌دهد که برخی خانواده‌ها می‌گویند این اتفاق سال گذشته هم تکرار شد.  دانش‌آموزان اما بعد از پیگیری توانسته‌اند در رشته‌های خود کنکور بدهند، اما این بار این نهاد آموزشی، زیر بار انتقاد و اعتراض خانواده‌ها نمی‌رود! اما تا کنون مسئولین سازمان سنجش نسبت به این ادعا واکنش رسمی نشان نداده اند. پکیج آموزشی کنکور زیر صد سنجش صفر تا صد مطالب درسی به طور کامل آموزش داده شده. و دانش آموز را از هر نوع کتاب و جزوه و کلاس کمک آموزشی بی نیاز می کند.

پکیج های آموزشی  
زیر صد سنجش

دیگر مطالب بلاگ

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

ماجرای حذف دروس عمومی از کنکور

ماجرای حذف دروس عمومی از کنکور و مصوبات جدید شورای عالی انقلاب فرهنگی

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

دروس امتحانات نهایی برای محاسبه سوابق تحصیلی گروه هنر

معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش از تعیین دروس امتحانات نهایی برای محاسبه سوابق تحصیلی شرکت‌کنندگان کنکور سراسری گروه هنر خبر داده است.

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

جزییات طرح اصلاح قانون کنکور

نماینده مجلس: دنبال «تأثیر مثبت» معدل و بازگشت دروس عمومی به کنکور هستیم.

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

طرح اصلاح قانون کنکور به آزمون دی ماه نمی‌رسد

تلاش‌های بسیاری برای تصویب طرح اصلاح کنکور در مجلس انجام شد اما با توجه به فرآیند قانونگذاری تصویب این طرح به آزمون دی‌ماه نمی‌رسد.

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

تجمع داوطلبان کنکور 1401 مقابل وزارت علوم

گروهی از داوطلبان کنکور ۱۴۰۱ که در آزمون مجدد سازمان سنجش شرکت کرده بودند، در اعتراض به برگزاری این آزمون، ۲۹ آبان در مقابل وزارت علوم تجمع کردند.

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

چند توصیه به کنکوری های دی ماه

زارعی: دانش آموزان دوازدهم تمرکز خود را بر امتحانات نهایی بگذارند!
زیرصد سنجش
0
YOUR CART
  • No products in the cart.