زیرصد سنجش

تقابل شورا با مصوبه کنکوری مجلس

اخبار کنکور 1402
با اعلام تصویب طرح اصلاح قانون سنجش و پذیرش در کمیسیون آموزش مجلس، تقابل شورا ی عالی انقلاب فرهنگی با این مصوبه کنکوری مجلس کلید خورد

این نوشته را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

پس از تصویب طرح اصلاح قانون سنجش و پذیرش دانشجو در کمیسیون آموزش مجلس، زمزمه های تقابل شورا ی عالی انقلاب فرهنگی با این مصوبه کنکوری مجلس شنیده می شود.

در این راستا، رجبعلی برزویی، دبیر ستاد علم و فناوری شورای عالی انقلاب فرهنگی، با تاکید بر اهمیت مصوبه کنکوری شورای عالی انقلاب فرهنگی، گفت: هدف از این مصوبه تامین عدالت آموزشی، به ویژه برای دهک های کم برخوردار، تحقق ساحت های شش گانه تربیتی سند تحول، افزایش عمق یادگیری با سالات تشریحی و در نهایت کاهش میزان استرس دانش آموزان و خانواده ها بوده است.

برزویی در ادامه یادآور شد: در سال 1392 و 1395 قوانینی برای حذف کنکور تصویب شد، ولی متاسفانه به دلایل مختلفی این امر محقق نشد و شورای عالی انقلاب فرهنگی، حسب وظیفه ذاتی و تکالیفی که به این شورا واگذار شده بود، به این موضوع ورود جدی کرد.

بدین منظور با انجام بیش از 5 سال معالعات کارشناسی گسترده در این زمینه و بهره گیری از ظرفیت ذینفعان و فعالان این حوزه و برگزاری جلسات متعدد، پیش نویس اولیه در رابطه با برگزاری کنکور تهیه گردید.

وی تصریح کرد: این مصوبه برحسب نظر بسیاری از صاحب نظران، یکی از مترقی ترین و دقیق ترین تصمیماتی است که تصویب شدهاست.

زیر 100 سنجش

برزویی ضمن تاکید بر لازم الاجرا بودن مصوبات شورا ی عالی انقلاب فرهنگی، گفت: با توجه به فرمایشات امام راحل و مقام معظم رهبری بر لازم الاجرا بودن مصوبات این شورا نباید هیچ شبهه ای باشد.

همچنین با توجه به جایگاه فراقوه ای و حضور سران سه قوه در راس امور شورای عالی انقلاب فرهنگی، این شورا مشروعیت و صلاحیت در سیاست گذاری کلان در حوزه  علم و فرهنگ را دارد.

دبیر ستاد علم و فناوری شورای عالی انقلاب فرهنگی افزود: در راستای اجرای هر چه بهتر این مصوبه، وزارت آموزش و پرورش و سازمان سنجش آموزش کشور، فعالیت‌های فراوان و اقدامات مؤثری را انجام دادند و شورای عالی انقلاب فرهنگی نیز نظارت دقیق بر فرایند داشته است.

وزارت کشور نیز حمایت‌ها و مساعدت‌های به‌موقع و مؤثری در این راه داشته است.

مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی در خصوص سیاست‌های سنجش و پذیرش در سال ۱۴۰۲ و سال‌های بعدی لازم الاجرا و قطعی است و مصوبات این شورا صرفاً توسط خود این شورا قابل تغییر یا اصلاح است.

لذا دانش‌آموزان و خانواده‌های آنان و علاقمندان ورود به آموزش عالی با آرامش کامل و مطابق مصوبه شورا فعالیت آموزشی خود را ادامه دهند و هیچگونه نگرانی در این خصوص نداشته باشند.

اینجا بخوانید: بررسی مصوبه جدید کنکوری شورای عالی انقلای فرهنگی| تحلیلی بر نظرات مردم و مسئولین

پس از گذشت بیش از یک سال از تصویب و ابلاغ اجرای مصوبه جنجالی کنکور، و با وجود انتقادات و مخالفت های زیاد با اجرای این مصوبه، مفاد آن برای کنکور 1402 اعمال شد.

اما دیروز با تصویب طرح اصلاح قانون سنجش و پذیرش در کمیسیون آموزش مجلس،  یک بار دیگر زمزمه های اعمال تغییرات گسترده در شیوه برگزاری کنکور برای سال آینده به گوش می رسد.

در همین راستا مجددا شاهد تقابل اعضای شورا ی عالی انقلاب فرهنگی و نمایندگان مجلس که مخالف مصوبه کنکوری شورا هستیم.

حال باید منتظر ماند و دید نتیجه نهایی این مصوبه و چالش برگزاری کنکور چه خواهد شد.

دیگر مطالب بلاگ

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

در مردادماه همه داوطلبان کنکور باید نمره سابقه تحصیلی داشته باشند

همه داوطلبان کنکور باید در مردادماه نمره سابقه تحصیلی داشته باشند

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

فروش سوالات امتحان نهایی | بازار داغ خردادماه

بازار داغ فروش سوالات امتحانات نهایی!

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

کنکور 1403 چگونه برگزار می شود؟ اعلام نظر نهایی در شهریور

پورعباس، در رابطه با این که کنکور 1403 چگونه برگزار می شود گفت: ملاک عمل فعلا مصوبه شوراست، اما اعلام نظر نهای در شهریو صورت می گیرد.

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

هشدار سازمان سنحش به داوطلبان کنکور

ارسال مدارک، پرداخت وجه و تبانی به هر شکل در گروه های تقلب فضای مجازی موجب محرومیت در آزمون سراسری می شود.

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

کنکور 1403 چگونه برگزار میشود؟

کنکور 1403 چگونه برگزار می شود؟

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

بررسی حواشی مصوبات کنکور

بررسی حواشی مصوبات کنکور در عملکرد مدارس و معلمان و دانش آموزان
زیرصد سنجش
0
YOUR CART
  • No products in the cart.