زیرصد سنجش

مصوبه اخیر کنکور، به کیفیت‌بخشی در آموزش می‌انجامد

اخبار کنکور 1402
تاثیر مصوبه اخیر کنکور را کیفیت بخشی امر آموزش طی چند سال آینده دانست.

این نوشته را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش تاثیر مصوبه اخیر کنکور را کیفیت بخشی امر آموزش طی چند سال آینده دانست و گفت: تا سه سال آینده تاثیر ۶۰ درصدی سوابق تحصیلی را در کنکور سراسری خواهیم داشت که در نتیجه این تاثیر، کیفیت‌بخشی در آموزش اتفاق می‌افتد و به محتوای برنامه درسی بیشتر توجه می‌شود.

محمدمهدی کاظمی امروز در گردهمایی دبیران دبیرخانه‌ها و سرگروه‌های آموزشی دروس علوم پایه سراسر کشور با اشاره به اینکه علمی که اثر تربیتی نداشته باشد، بی‌ثمر است، اظهار داشت: آموزش و تربیت گره خورده به هم هستند.

کاظمی افزود: دانش آموزان ما باید به‌درستی هدایت تحصیلی شوند و متناسب با علایق و استعدادهایشان انتخاب رشته کنند.

وی با طرح این سوال که آیا ضرورت دارد دو رشته مجزای ریاضی و تجربی داشته باشیم، افزود: آیا با توجه به اینکه تفاوت معناداری در زمینه واحدهای آموزشی ندارند؛ نمی‌توانیم این دو رشته را با هم ادغام کنیم؟

معرفی پکیج ریاضی کنکور

این مقام وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینکه در اثر هدایت تحصیلی نادرست، در ساماندهی نیروی انسانی و برنامه‌ریزی با مشکل مواجه شده‌ایم و مجبوریم معلم نامرتبط به کلاس درس بفرستیم و غیرمرتبط تدریس داشته باشند، افزود: این موضوع برگرفته از چارچوب‌های غلطی‌ست که در مدارس رایج شده است. در راهکار ۱-۱ سند تحول بنیادین توجه به برنامه درسی ملی به‌عنوان یک رویکرد تحولی مطرح است.

معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پروش با اشاره به اینکه توجه به مقوله جنسیت و نگاه تربیتی اهمیت دارد، ابراز داشت: ما متولی امر آموزش هستیم اما آموزش و تربیت به هم گره خورده‌اند و شایستگی‌ها باید در دانش آموز تبدیل به رفتار شود.

وی با اشاره ذکر این مطلب که آیا هدف ما در تعلیم و تربیت کشور این است که فقط فرمول و روش تست‌زنی به دانش آموزان یاد دهیم، افزود: مصوبه اخیر شورای عالی انقلاب فرهنگی در زمینه کنکور، تدریس معلمان را هم تحت تاثیر قرار می‌دهد، این مصوبه می‌گوید سوابق تحصیلی به‌عنوان ملاک و معیار آموزش عالی مورد توجه قرار گیرد.

معرفی پکیج حسابان کنکور

کاظمی گفت: با مصوبه اخیر شورای عالی انقلاب فرهنگی در زمینه تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور، ما داریم به جایگاه برنامه درسی و نقش معلم در کلاس درس برمی‌گردیم.

وی در پایان تاکید تاکید کرد: تا سه سال آینده تاثیر ۶۰ درصدی سوابق تحصیلی را در کنکور سراسری خواهیم داشت که در نتیجه این تاثیر، کیفیت‌بخشی در آموزش اتفاق می‌افتد و به محتوای برنامه درسی بیشتر توجه می‌شود.

دیگر مطالب بلاگ

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

برنامه زمانی کنکورهای سال ۱۴۰۳ اعلام شد

سازمان سنجش آموزش کشور برنامه زمانی آزمون های کشوری برای سال ۱۴۰۳ را اعلام کرد و بر اساس این تقویم کنکور ۱۴۰۳ هم دوبار برگزار می شود.

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

شیوه برگزاری کنکور تیرماه بدون تغییر است

عبدالرسول پورعباس: کنکور تیرماه بدون تغییر است

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

واکنش شورای عای انقلاب فرهنگی به مسمومیت سریالی دانش آموزان

دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی در بیانیه‌ای مسمومیت سریالی دانش آموزان دختر را محکوم کرد.

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

دستور کار کمیسیون آموزش

اعضای کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس، بررسی طرح یک فوریتی الحاق یک ماده به قانون پذیرش دانشجو در دانشگاه‌ها را در دستور کار خود دارند.

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

بررسی تغییرات مصوبه کنکور سال های 1400 و 1401

بررسی هشت تغییر مصوبه کنکوری شورای عالی انقلاب فرهنگی در فاصله دو مصوبه ۱۴۰۰ و ۱۴۰۱

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

نکات کلیدی برای پذیرفته شدگان نهایی کنکور

پذیرفته شدگان اولیه نوبت اول آزمون سراسری سال ۱۴۰۲ دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی لازم است چهار نکته کلیدی برای پذیرش نهایی در این آزمون را بدانند.
زیرصد سنجش
0
YOUR CART
  • No products in the cart.