زیرصد سنجش

آغاز پیش فروش سوالات کنکور!!!

اخبار کنکور 1402
برخلاف وعده های مسئولین، گشت و گذاری در شبکه های اجتماعی خبر از آغاز پیش فروش سوالات کنکور دی ماه می دهد!

این نوشته را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

برخلاف وعده های مسئولین، گشت و گذاری در شبکه های اجتماعی خبر از آغاز پیش فروش سوالات کنکور دی ماه می دهد!

امتحانات نهایی دانش‌آموزان پایه دوازدهم روزانه و بزرگ‌سالان، آموزش از راه دور و داوطلبان آزاد رشته‌های شاخه نظری دوره دوم متوسطه، در دی‌ماه ۱۴۰۱ با شرکت ۲۴۸ هزار و ۹۰۳ داوطلب در ۱۲۰۲ حوزه امتحانی از روز شنبه سوم دی‌ماه آغاز شده و تا روز دوشنبه، بیست و ششم دی‌ماه ادامه دارد.

در راستای اجرای بند ۵ ماده واحده تکمیل و اصلاح موادی از سیاست‌ها و ضوابط ساماندهی سنجش و پذیرش متقاضیان ورود به آموزش عالی مصوب شورای عالی انقلاب فرهنگی، دارندگان مدرک پایان تحصیلات دوره متوسطه (کلیه نظام های آموزشی) و دانش‌آموزان شاخه‌های فنی‌وحرفه‌ای، کاردانش و دانش‌آموزان شاخه نظری داوطلب کنکور در گروه غیرمتناظر با رشته تحصیلی خود، برای ایجاد سابقه تحصیلی یا ترمیم نمرات در امتحانات نهایی شرکت می‌کنند.

با توجه به تأثیر قطعی سوابق تحصیلی در پذیرش نهایی داوطلبان کنکور و دو نوبته شدن کنکور سراسری که نخستین نوبت آن در دی‌ماه جاری برگزار می‌شود، آموزش‌وپرورش امکان ترمیم نمرات دروس نهایی را برای داوطلبان کنکور فراهم کرده است.

با این اوصاف، انتشار سوالات امتحانات نهایی که قرار است در پذیرش نهایی کنکور سهم 40 درصدی داشته باشد، در کانال های تلگرامی، آن هم تنها دقایقی بعد از شروع امتحانات، شبهه برقراری امنیت در برگزاری امتحانات نهایی را ایجاد کرده است.

معرفی پکیج های آموزشی کنکور

امتحانات نهایی تاکنون در روز‌های سوم، پنجم، هفتم، دهم، دوازدهم و چهاردهم دی ماه برگزار شده است و در این میان سؤالات و پاسخنامه دروسی، چون عربی، فیزیک، شیمی، سلامت و بهداشت و… در رشته‌های مختلف بنا بر ادعای کانال‌های تلگرامی چند دقیقه بعد از شروع امتحان، منتشر شد.

رئیس مرکز ارزشیابی و تضمین کیفیت نظام آموزش‌وپرورش در واکنش به این موضوع، از شناسایی سریع حوزه‌های امتحانی که سؤالات از آنجا منتشرشده بود خبر داده و اعلام کرد نمرات دانش‌آموزانی که با ابزار و وسایل تقلب به جلسه امتحان رفته بودند “صفر” و با آن‌ها برخورد شده است.

زارعی تصریح کرد که با همکاری سازمان سنجش، دستگاه سیگنال‌یاب را هم اضافه و به حوزه‌ها ارسال کردیم و حفاظت‌های آزمون مجهز به سیگنال‌یاب هم شدند.

همچنین در هفته جاری، معاون اجتماعی پلیس فتا از تشکیل ۷۰ کارگروه ویژه در پلیس فتای تهران و شهرستان‌ها برای رصد فضای مجازی، شناسایی تعداد زیادی تارنمای مجرمانه و انسداد ۹ کانال و صفحه با ادعای فروش سؤالات آزمون نهایی خبر داد.

با تمام این تفاصیل، روز گذشته، چهاردهم دی‌ماه، برگه سؤالات آزمون درس سلامت و بهداشت هم ۱۱ دقیقه پس از شروع جلسه در برخی کانال های تلگرامی منتشر شد و به‌تدریج پاسخ سؤالات آن نیز درج شدند.

آغاز پیش فروش سوالات کنکور!

آن‌طور که از پیام‌های درج‌شده در یکی از کانال‌های تلگرامی برمی‌آید، زمینه‌چینی و دون پاشی برای فروش سؤالات کنکور سراسری دی‌ماه هدف اصلی این سودجویان است.

برخی از پیام‌های منتشر شده در این رابطه را بخوانیم:

«دیگه تقریباً دو هفته یا کمتر مونده، سریع‌تر اقدام کنید، بهترین فرصت همین دی‌ماه هست.».

«ما کلید سرجلسه هم کنکور و هم امتحان نهایی با نمره ۲۰ و رتبه زیر ۵۰۰۰ میدیم، پنج دقیقه بعد از شروع جلسه. سؤالات کنکور تو قرنطینه نگه‌داری میشه، ما حتی رابط قرنطینه در کرج هم می‌شناسیم، اما نفری دو میلیارد می‌گیره. بدونید که دست هیچ‌کس نمی‌رسه قبل جلسه. فقط سر جلسه لو می‌ره»

فروش سوالات کنکور

یکی از مدرسان کنکور در گفت‌وگویی با ایسنا، درباره مبالغ فروش سؤالات کنکوری می‌گوید: «فروش سؤالات امتحان نهایی رایگان است، درآمدشان از ثبت‌نام فریب‌خوردگانی است که برای کنکور به این‌ها اطمینان می‌دهند. قیمت واقعی‌ها، یک میلیارد تومان و دله دزد‌ها از ۲۰ میلیون تومان به بالاست. متأسفانه این پول‌ها برای پولدار‌ها پولی نیست»، «تقلب در امنیت کامل برگزار شد، بچه‌ها هیچ مشکلی نداشتن، امنیت براشون مهیا بود، دم مسئولین گرم.»

 

منبع: فرارو

 

 

 

دیگر مطالب بلاگ

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

فروش سوالات امتحان نهایی | بازار داغ خردادماه

بازار داغ فروش سوالات امتحانات نهایی!

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

کنکور 1403 چگونه برگزار می شود؟ اعلام نظر نهایی در شهریور

پورعباس، در رابطه با این که کنکور 1403 چگونه برگزار می شود گفت: ملاک عمل فعلا مصوبه شوراست، اما اعلام نظر نهای در شهریو صورت می گیرد.

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

هشدار سازمان سنحش به داوطلبان کنکور

ارسال مدارک، پرداخت وجه و تبانی به هر شکل در گروه های تقلب فضای مجازی موجب محرومیت در آزمون سراسری می شود.

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

کنکور 1403 چگونه برگزار میشود؟

کنکور 1403 چگونه برگزار می شود؟

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

بررسی حواشی مصوبات کنکور

بررسی حواشی مصوبات کنکور در عملکرد مدارس و معلمان و دانش آموزان

اخبار

ثبت نام کنکور 1401

طرح اصلاحیه کنکور مجلس و تقابل مجدد مجلس و شورا

طرح اصلاحیه کنکور مجلس و تقابل مجدد مجلس و شورای عالی انقلاب فرهنگی
زیرصد سنجش
0
YOUR CART
  • No products in the cart.